birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

BM'den Erdoğan'ın Kapalı Maraş ziyaretine ilişkin açıklama: Endişeliyiz

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kapalı Maraş'a ziyaretini değerlendiren BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, ''Hafta sonu Maraş'ta yaşanan gelişmeleri endişeyle yakından izlediğimizi söyleyebilirim'' dedi.

DÜNYA 17.11.2020 01:30
BM'den Erdoğan'ın Kapalı Maraş ziyaretine ilişkin açıklama: Endişeliyiz
Abone Ol google-news

Birleşmiş Milletler (BM), Kapalı Maraş'taki gelişmeleri endişeyle izlediklerini bildirdi.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın birifinginde, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kapalı Maraş'a ziyaretinin sorulması üzerine, ''Hafta sonu Maraş'ta yaşanan gelişmeleri endişeyle yakından izlediğimizi söyleyebilirim'' değerlendirmesinde bulundu.

TARAFLARA DİYALOG ÇAĞRISI

Kapalı Maraş konusundaki pozisyonların değişmediğini ve ilgili BM Güvenlik Konseyi kararlarını dikkate aldıklarını söyleyen Dujarric, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Ada'da gerginliği artıracak ve gelecekte diyalog ve görüşmeleri tehlikeye atacak her türlü tek taraflı adımdan kaçınılması çağrısı yaptığını söyledi.

Dujarric, tüm taraflara diyalog çağrısında bulunarak, uygulanabilir ve kapsamlı bir müzakere ve siyasi sürecin canlandırılmasında iki tarafın desteklenmesinin önemli olduğunu kaydetti.

Sözcü Dujarric, ''Kıbrıs'ta kalıcı bir çözümün yolu nihayetinde tarafların elinde'' dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol