birgün

1° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 02.12.2021 20:06

BM Genel Merkezi, bina dışındaki silahlı şüpheli nedeniyle kapatıldı

BM Genel Merkez binası dışında silahlı şüpheli alarmı verildi. Bina dışında elinde pompalı tüfek olduğu belirtilen bir şahsın olduğu ihbarı üzerine New York polisi, binaya giden yolları trafiğe kapatarak bölgeyi güvenlik kordonu altına aldı. Genel Merkezin ve binanın bulunduğu caddenin kapanmasına neden olan silahlı şüpheli ise birkaç saat sonra teslim oldu.

BM Genel Merkezi, bina dışındaki silahlı şüpheli nedeniyle kapatıldı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi, bina dışındaki silahlı bir şüpheli nedeniyle kapatıldı.

BM Genel Merkezinin 42. Cadde üzerindeki girişinde silahlı olduğu belirtilen ve üzerinde kırmızı bir ceket olduğu görülen şüpheli yüzünden 1. Cadde trafiğe kapatıldı.

TÜM GÖREVLİLERİN BİNADAN AYRILMASI İSTENDİ

BM Güvenlik Birimi de bina dışındaki "güvenlik durumu" nedeniyle tüm personel, diplomat ve gazetecilere binadan ayrılmamaları yönünde uyarı gönderdi.

bm-genel-merkezi-bina-disindaki-silahli-supheli-nedeniyle-kapatildi-950801-1.

ŞÜPHELİ POLİSE TESLİM OLDU

BM Genel Sekreter Sözcülüğünden yapılan açıklamada, New York Polis Departmanının (NPYD) silahlı şüpheliyle müzakere ettiği belirtildi. Şüpheli, birkaç saat süren müzakerenin ardından polise teslim oldu.

NYPD'den yapılan açıklamada, şüphelinin gözaltında olduğu ve tehlikenin ortadan kalktığı bildirildi. Kapatılan cadde, şüphelinin polise teslim olmasının ardından trafiğe açıldı ve bina çevresindeki yoğun güvenlik önlemleri kaldırıldı.

AA-İHA