birgün

28° AÇIK

DÜNYA 24.06.2021 18:24

BM: Yemen açıklarında göçmen teknesi alabora oldu, en az 300 kişi hayatını kaybetti

Birleşmiş Milletler, Yemen açıklarında batan göçmen teknesinde en az 300 kişinin hayatını kaybetmiş olabileceğini açıkladı.

BM: Yemen açıklarında göçmen teknesi alabora oldu, en az 300 kişi hayatını kaybetti

Fotoğraf: AA (Arşiv)

Birleşmiş Milletler (BM), Yemen açıklarında batan sığınmacı teknesinde en az 300 kişinin hayatını kaybetmiş olabileceğini açıkladı.

Reuters'ın BM yetkilisine dayandırılan haberine göre; Yemen açıklarında göçmenleri taşıyan bir teknenin alabora olduğu belirtildi.

Teknede bulunan en az 300 göçmenin ölmüş olabileceği vurgulandı. Gelişmeye dair Yemen'den henüz bir açıklama yapılmadı

Uzun yıllardır iç savaşın sürdüğü Yemen, başta Suudi Arabistan'a gitmek isteyenler olmak üzere düzensiz yollarla çeşitli ülkelere ulaşmak isteyen Afrikalı mültecilerin geçiş güzergahında yer alıyor. Uluslararası verilere göre Yemen'e yılda 80 ila 100 bin mülteci ulaşıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol