birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 19.09.2020 15:05

Bodrum açıklarında tekne battı: Biri bebek 2 sığınmacı yaşamını yitirdi

Bodrum açıklarında, sığınmacıları taşıyan fiber tekne battı. Hastaneye kaldırılan bir kadın tüm çabalara rağmen yaşamını yitirirken, bir bebeğin ise cansız bedenine ulaşıldı.

Bodrum açıklarında tekne battı: Biri bebek 2 sığınmacı yaşamını yitirdi

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında, sığınmacıları taşıyan fiber tekne battı. 1 bebek ve 1 kadın hayatını kaybederken, 17 sığınmacı kurtarıldı.

Bodrum ilçesi açıklarında, bu sabah saat 03.50'de bir fiber teknenin battığı ihbarı üzerine bölgeye 3 Sahil Güvenlik Botu ve 1 Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma Timi yönlendirdi. Ekipler, yaptıkları arama sonunda 17 sığınmacıyı kurtardı.1 bebeğin ise cansız bedenine ulaşıldı.

Hastaneye kaldırılan sığınmacılardan bir kadın da doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti.

DHA'da yer alan habere göre teknede 4'ü kadın 4'ü çocuk 19 kişinin bulunduğu öğrenildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız