Tuğçe Çelik'i 1,5 yıldır taciz eden Nurettin Şeyhmusoğlu adlı erkek tutuklandı.

Bodrum Başsavcılığı Nurettin Şeyhmusoğlu'nun tutukladığını açıkladı

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı sosyal medyada “Ölmek istemiyorum sırada ben olmak istemiyorum, bir genç kadının isyanı, yeni bir yardım çığlığı" başlığı altında yapılan paylaşıma ilişkin soruşturma başlatıldığını ve Nurettin Şeyhmusoğlu'nun tutukladığını açıkladı.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklama:

Bazı sosyal medya platformlarında 21/07/2020 tarihinde "ölmek istemiyorum sırada ben olmak istemiyorum, bir genç kadının isyanı, yeni bir yardım çığlığı" başlığı altında yapılan paylaşıma ilişkin görüntülerden yola çıkılarak derhal Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca resen soruşturma başlatılmış ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bir basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Soruşturma kapsamında mağdure T.Ç´nin beyanı alınmış, şüphelinin üzerinde ve ikametinde suç delillerinin tespitine yönelik arama yapılmış şüpheli N.Ş. gözaltına alınmıştır. 22/07/2020 tarihinde Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığındaki ifadesinin ardından Bodrum Sulh Ceza Hakimliğine tutuklanması talebi ile sevk edilmiş ve şahıs tutuklanmıştır.

NE OLMUŞTU?

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan 21 yaşındaki Tuğçe Çelik, sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile 1.5 yıldır 46 yaşındaki Nurettin Şeyhmusoğlu tarafından taciz edildiğini, ölüm korkusu ile sokağa çıkamadığını duyurmuştu.