birgün

16° AÇIK

BİRGÜN EGE 01.10.2021 18:02

Bodrum Cup’ın bu yılki rotası yangın bölgeleri

Yelken sporcularını ve meraklılarını Bodrum’da bir araya getiren uluslararası deniz festivali Bodrum Cup, 33. yılında yelkenlerini yangın bölgelerinde açacak.

Bodrum Cup’ın bu yılki rotası yangın bölgeleri

Akdeniz’in en büyük yelken festivali olan The Bodrum Cup, American Hospital isim sponsorluğu ve Bitci ana sponsorluğunda 33. yılında da çeşitli konserler ve etkinliklerle 18–23 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Yarışlarda, yarışmacılar ve yelken meraklıları yangında zarar gören bölgelerden oluşturduğu rotasında çeşitli etkinlikler düzenleyerek yangınlardan olumsuz etkilenen işletmelere destek olacak; yangının söndürülmesinde emeği geçenler için saygı gösterisinde bulunacak. Açılış ve kampana töreni 18 Ekim’de gerçekleşecek, 19 Ekim günü başlayacak yarışlar 23 Ekim’de sona erecek.

Etkinlik çerçevesinde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras moderatörlüğünde düzenleme komitesi ve çeşitli kurum temsilcilerinin yer aldığı bir toplantı düzenlendi. Bodrum Kalesi’nde yapılan toplantıda, bu yıl gerçekleşecek yarışlarda yapılacak iş birlikleri görüşüldü.

BAŞKAN ARAS: BU YILKİ MİSYON ÖNEMLİ

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın moderatörlüğünde yapılan toplantıda, yerel kurum temsilcileri etkinlikler çerçevesinde sunacakları katkıları paylaştı. Aras, toplantının başlangıcında bu yılki yarışlara dair görüşlerini şöyle aktardı:

bodrum-cup-in-bu-yilki-rotasi-yangin-bolgeleri-927704-1.

“American Hospital The Bodrum Cup’ın geçen yıl pandemi nedeniyle verilen aradan sonra tekrar hayata geçiyor olması, hepimiz için bir umut. Son dönemde yaşadığımız afetlerden dolayı toplumda karamsarlık söz konusu. Umutları canlı tutmak için bu tür faaliyetler ve benzeri çalışmalar çok önemli. American Hospital The Bodrum Cup komitesinin bu seneki hedefi yangın bölgesine dikkat çekmek. Kissebükü, Mazı, Çökertme bölgelerinde bütün deniz ve yarış tutkunları ile birlikte olacağız. O yüzden bu seneki anlamlı organizasyon için American Hospital The Bodrum Cup komitesine ve destek veren herkese teşekkür ederim. Yangın nedeniyle bölge ekonomisi büyük zarar gördü. Özellikle turizm, Bodrum genelinde bir travma yaşadı. Rezervasyon iptallerimiz oldu, Bodrum’da tatilini yapmakta olan insanlar geri döndü. Tekrar bölgeye dikkat çekecek etkinliklere ihtiyacımız var. American Hospital The Bodrum Cup bu sene Çökertme’ye kadar giden parkuruyla çok önemli bir misyon üstlenmiş olacak.’’

American Hospital The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal da yaptığı açıklamada şunları “Türkiye’nin aynı anda birçok yerinde yangınlar yaşandı ve birçok yerde olduğu gibi burada da inanılmaz bir gayret vardı, insanlar kurumlarla bir olarak çok güzel bir dayanışma örneği sergiledi. Biz de bu dayanışmayı devam ettirmek istiyoruz” dedi.

İl müdürleri, STK başkanları ve çeşitli kurumlardan katılımcıların yer aldığı toplantı, American Hospital The Bodrum Cup’a dair katkı sunabilecek ve destek sağlayabilecek öneriler alınarak sonlandırıldı. 33. yılında yangınla mücadele verenlere atfedilecek yarışlar, geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle sağlık çalışanlarına adanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol