birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 08.01.2021 15:13

Boğaziçi eylemleri sonrası gözaltına alınan 21 kişi daha serbest bırakıldı

AKP'li Melih Bulu’nun Boğaziçi’ne rektör olarak atanmasını protesto ettiği için gözaltına alınan 45 kişiden 21’i de bugün adliyeye sevk edildi. 21 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı

Boğaziçi eylemleri sonrası gözaltına alınan 21 kişi daha serbest bırakıldı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP'li Melih Bulu'yu Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atamasını protesto edenlere yönelik operasyonda gözaltına alınan 45 kişiden 21'i de bugün adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 21 kişi, ifadelerinin ardından adli kontol şartıyla serbest bırakıldı.

Dün adliyeye çıkarılan 24 kişi de ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

bogazici-eylemleri-sonrasi-gozaltina-alinan21-kisi-daha-adliyeye-sevk-edildi-826706-1.
Bulu'nun atanmasına tepki gösteren öğrenciler, protestolara devam ediyor

NE OLMUŞTU?

AKP teşkilatlarında görev yapan, belediye ve milletvekilliği aday adaylığı bulunan Prof. Dr. Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanmasını protesto edenler aynı gece evlerine yapılan baskınlarla gözaltına alınmıştı. Gözaltı sabah saatlerinde devam etmişti. Toplam 45 kişi gözaltına alınmıştı. İki günlük gözaltı süresinin ardından dün adliyeye sevk edilen 24 kişi serbest bırakılmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol