birgün

22° AÇIK

Boğaziçi Film Festivali 10’uncu yaşını kutlayacak

10’uncusu gerçekleştirilecek Boğaziçi Film Festivali için geri sayım başladı. Festivalde, Türkiye ve dünya sinemasından çeşitli örnekler sunulacak.

KÜLTÜR SANAT 17.06.2022 09:03
Boğaziçi Film  Festivali 10’uncu  yaşını kutlayacak
Abone Ol google-news

Kültür Sanat Servisi

Boğaziçi Film Festivali bu yıl 21 -28 Ekim tarihleri arasında 10’uncu kez sinemaseverlerle buluyor. Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından gerçekleştirilen festival, Türkiye ve dünya sinemasından seçkin örneklerin gösterimleri, ustalık sınıfları ve söyleşileriyle katılımcıların karşısına çıkıyor.

10’uncu yılına önemli bir değişiklikle adım atan Boğaziçi Film Festivali’nde bu yıl ilk kez uzun metraj belgesel başvuruları ayrı bir kategoride değerlendirmeye alınıyor.

YERLİ YAPIMLAR ULUSAL KATEGORİDE

1 Ocak 2021 tarihinden sonra tamamlanmış filmlerin başvurabileceği Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacak filmler En İyi Ulusal Uzun Metraj Film Ödülü için jüri karşısına çıkıyor.

Öte yandan En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Sinematografi ve En İyi Kurgu dallarında da çeşitli para ödülleri dağıtılıyor. Kategori ödüllerinin yanı sıra ulusal yarışmada Akli Film tarafından para ödülüyle desteklenen En İyi İlk Film Ödülü ile FİLM – YÖN En İyi Yönetmen Ödülü ve Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB) tarafından para ödülüyle desteklenen FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü veriliyor. Festivale dair güncel haberlere bogazicifilmfestivali.com ve festivalin resmi sosyal medya hesapları üzerinden erişilebilir.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol