birgün

4° PARÇALI BULUTLU

Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde gözaltına alınan 24 kişi serbest bırakıldı

Boğaziçi Üniversitesi'nde AKP'li Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasına ilişkin başlayan gösterilerde gözaltına alınanların 24’ü adliyeye sevk edildi. 22 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 2 kişi ise tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen iki kişi hakkındaki tutuklama talebi reddedildi.

GÜNCEL 07.01.2021 17:28
Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde gözaltına alınan 24 kişi serbest bırakıldı
Abone Ol google-news

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolar sırasında gözaltına alınan 24 kişiden 22'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 2 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen iki kişinin de tutuklama talaebi reddedildi.

Boğaziçi Üniversitesi’ne Prof. Dr. Melih Bulu’nun AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör olarak atanmasının ardından başlayan eylemlerde gözaltına alınanların 24’ü adliyeye sevk edildi.

Gözaltına alınanlara ‘2911 sayılı Kanun’a muhalefet’ ve ‘görevli memura mukavemet’ suçlaması yöneltildi.

Bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, sorgulanandan bazılarına ‘örgüt propagandası yapmak’, bir kişiye de ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla soru yöneltildiğini duyurdu.

Adliyeye sevk edilen 24 kişiden 2'si tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. 22 kişi ise adli kontrol uygulaması şartıyla serbest bırakıldı.

MAHKEMEYE SEVK EDİLEN İKİ KİŞİ DE SERBEST BIRAKILDI

Mahkemeye sevk edilen iki kişi hakkındaki tutuklama talebi reddedildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol