birgün

27° AÇIK

Boğaziçi Üniversitesi’nde tepki çeken atamalar

Boğaziçi Üniversitesinde Genel Sekreterlik görevine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Personel Daire Başkanı Nedim Malkoç, Mühendislik Fakültesi dekanlığına ise kayyum rektör Melih Bulu'nun yardımcısı Prof. Dr. Fazıl Önder Sönmez atandı.

GÜNCEL 01.06.2021 23:16
Boğaziçi Üniversitesi’nde tepki çeken atamalar
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan kayyum rektör Melih Bulu’ya karşı protestolar sürerken antidemokratik atamalar da devam ediyor.

Akademisyenlerin rektörlük binasına sırt dönme eylemlerinin 100’üncü gününde de liyakatsız atamaların gerçekleştiği Boğaziçi Üniversitesi’nde Genel Sekreterlik görevine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Personel Daire Başkanı Nedim Malkoç, Mühendislik Fakültesi’ne ise Bulu’nun yardımcısı Prof.Dr. Fazıl Önder atandı.

Üniversiteye AKP’li kayyum Bulu'nun rektör olarak atanmasının ardından başlayan protestolarda 500'ün üzerinde öğrenci gözaltına alınmış, öğretim üyeleri Güney Kampüs'te rektörlüğe sırt dönme eylemi başlatmıştı. Kayyum Bulu, bu süreçte uzun bir süre yardımcı bulmakta dahi zorlandı. Daha önce akademik kariyerinin hiçbir noktasında Boğaziçi'yle bir ilişkisi olmayan Malkoç ise bu atamayla Bulu'nun yakın çalışma ekibinde yer alacak.

ESKİ CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI ŞEREF MALKOÇ'UN AKRABASI

Boğaziçi TV'nin Twitter hesabından duyurulan haberde de şu ifadeler kullanıldı:

"Boğaziçi Üniversitesi Genel Sekreterliğine Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğretim üyesi Nedim Malkoç getirildi. Osmanlı Eğitim Ocakları Kocaeli şube başkan vekilliği de yapmış Malkoç, ayrıca cumhurbaşkanı eski başdanışmanı ve kamu denetçisi Şeref Malkoç'un akrabası."

NEDİM MALKOÇ KİMDİR?

Marmara Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamlayan Malkoç, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi'nde doktorasını tamamladı. Malkoç halen Anadolu Üniversitesi Siyaset ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde ikinci lisans eğitimini sürdürüyor.

Akademik kariyerini ilk olarak Karabük Üniversitesi araştırma görevlisi olarak başlayan Malkoç, daha sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne öğretim görevlisi olarak atandı. Burada personel daire başkanlığı görevini yapan Malkoç, 2018 yılında Gebze Teknik Üniversitesi'ne öğretim görevlisi olarak atandı.

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ’NE KAYYUM YARDIMCISI ATADILAR

Boğaziçi Üniversitesinde kayyum rektör Melih Bulu'nun yardımcısı Prof. Dr. Fazıl Önder Sönmez, Mühendislik Fakültesi dekanlığına atandı.

Boğaziçi Üniversitesinde dekanlık seçimlerinde seçilmesine rağmen görevlendirmesi yapılmayan Prof. Dr. Günay Anlaş'ın yerine Mühendislik Fakültesi dekanlığına kayyum rektör Melih Bulu'nun yardımcısı Prof. Dr. Fazıl Önder Sönmez dekan vekili olarak atandı.

bogazici-universitesi-nde-tepki-ceken-atamalar-882788-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol