birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 27.02.2020 12:11

Boğaziçi Üniversitesi’nde yemekhane boykotu

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri artan yemek fiyatlarına karşı boykot başlattı

Boğaziçi Üniversitesi’nde yemekhane boykotu

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenciler tarafından kurulan Boğaziçi Dayanışması, yemek fiyatlarına yapılan zamlara karşı boykot başlattı.

Yemekhanede boykot yapan öğrenciler, “Rektör elini cebimizden çek” yazılı pankart ve “Krizin faturasını öğrenciye kesilemez” pankartını astı. Boğaziçi Dayanışması, öğrencilerin kendi yaptıkları yemeklerden alternatif yemekhane kurdu.

Öğrenciler yemek menüsü fiyatına getirilen zammın geri çekilmesini talep ediyor ve zamlara karşı herkesi dayanışmaya ve mücadeleye çağırıyor.

Ne olmuştu?

Zamma karşı yaklaşık 1500 imza toplayan üniversiteliler, 19 Şubat’ta rektörlüğe yürüyerek dilekçelerini vermişti. Ardından düzenlenen forumda, zamların yanı sıra okulda karşılaşılan diğer sorunlar ve bu sorunların çözümleri de tartışılmıştı.

Ortak talepler etrafında bir araya gelmenin gerekliliğine dikkat çekilen forumda, bir günlük yemekhane boykotu kararı alındı ve bir platform kurulmasına karar verilmişti.

bogazici-universitesi-nde-yemekhane-boykotu-693703-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız