birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 09.02.2021 17:13

Boğaziçili öğrencilerden Melih Bulu'nun yardımcısına tepki: Görevi alırken utanmadınız mı?

Boğaziçili öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Naci İnci'ye tepki gösterdi. "Bu görevi alırken utanmadınız mı?" diyen öğrenciler, İnci'yi yuhaladı. İnci, öğrencilere hiçbir şey diyemeden alanı terk etti.

Boğaziçili öğrencilerden Melih Bulu'nun yardımcısına tepki: Görevi alırken utanmadınız mı?

Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, kampüste stant açan öğrencilerin yanına gitti. Öğrenciler, peş peşe yönelttikleri sorulara yanıt vermeyen İnci'yi "Yazıklar olsun" diyerek yuhaladı.

Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına tepkiler sürüyor.

ANKA'da yer alan habere göre, Boğaziçi öğrencileri, "kayyumluk" adını verdikleri rektörlük binası önünde bekleyişlerini sürdürürken Melih Bulu'nun yardımcısı Prof. Dr. Naci İnci öğrencilerin yanına geldi. Öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları yanıtlayamayan İnci, "Sizi sonra dinleyeceğim" dedi.

Boğaziçi öğrencileri, İnci'ye "Bu görevi alırken utanmadınız mı? Bizler gözaltına alınıyoruz, tutuklanıyoruz. Endişe içerisindeyiz ancak Melih Bey de siz de bize yanıt vermiyorsunuz. Ne zaman bizi dinleyeceksiniz?" diyerek tepki gösterdi.

Boğaziçi öğrencileri, "Polis bizi gözaltına alırken, tutuklarken güzel değil mi? Utanın beyefendi utanın, yazıklar olsun, hiç utanmanız yok mu?" diyerek tepki gösterdi.

Öğrencilerinin sorularına yanıt veremeyen Prof. Dr. Naci İnci, öğrencilere hiçbir şey diyemeden alanı terk etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol