birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 30.06.2020 11:10

Boğazına cerrahi maske dolanan martı kurtarıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kullanımı zorunlu hale getirilen cerrahi maske bir martının ölümüne neden oluyordu

Boğazına cerrahi maske dolanan martı kurtarıldı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tedbirleri kapsamında kullanılan maskeler, insanlar tarafından çevreye atıldığı için ciddi zararlar meydana geliyor.

Salgının başından beri yapılan deniz temizliklerinde birçok atıkla birlikle cerrahi maske ve eldivenler de çıkarıldı. Son olarak çöpe atılmayan bir maske, Haliç'te bir martıyı az daha öldürüyordu. Martının boğazına dolanan maske, belediye ekipleri tarafından çıkarıldı.

Haliç’te temizlik çalışması yapan İBB temizlik ekipleri, bir martının boğazına korona virüsten korunmak için takılan maskenin dolandığını ve martının zor durumda olduğunu fark etti.

Ekipler tarafından hemen müdahale edilerek karaya çıkarılan martının boğazındaki maske çıkarıldı. Martı daha sonra doğaya tekrar geri bırakıldı.

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol