birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

Boji'nin Twitter hesabından paylaşım yapıldı: 'Hâlâ birilerinden özür bekliyorumdur'

Tramvaya kaka yaptığı iftirasına uğrayan Boji'nin adına açılan Twitter hesabından paylaşım yapıldı.

YAŞAM 21.11.2021 13:15
Boji'nin Twitter hesabından paylaşım yapıldı: 'Hâlâ birilerinden özür bekliyorumdur'
Abone Ol google-news

İstanbul'da birçok toplu ulaşım aracında dolaşmasıyla ünlenen Boji'nin tramvaya dışkısını yaptığı iddia edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun’dan ‘görüntülü yalanlama’ geldi.

İddiayı bir görüntüyle yalanlayan ve görüntüleri Twitter hesabından paylaşan Ongun, “Boji’nin tramvaya kaka yaptığı iddia edilmişti. Ama kameralar bize bu akıl almaz görüntüleri gösterdi, izleyin” ifadesini kullandı.

Görüntülerde bir kişinin cebinden çıkardığı bir maddeyi tramvaydaki bir koltuğa bıraktığı görülüyor.

Boji’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Hâlâ birilerinden özür bekliyorumdur” ifadesi kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

Son zamanlarda toplu taşımayla İstanbul'un dört bir yanını dolaşan, kendi kartı bile olan Boji hakkında sosyal medyada tramvaya kaka yaptığı iddiası ortaya atılmıştı. Bunun üzerine Boji'nin gün boyu barınakta olduğunu gösteren bir video yayınlanmıştı.

Boji için açılan Twitter hesabından da, "Bugün tüm gün kulübedeydim, İstanbul'u gezmedim bile. Tramvayı kirletip suçu bana atmışsın, kötüsün" diye bir yanıtla iddialar yalanlanmıştı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun tarafından paylaşılan videoda, "Boji’nin tramvaya kaka yaptığı iddia edilmişti. Ama kameralar bize bu akıl almaz görüntüleri gösterdi, izleyin" denilerek, kakayı bir yolcunun bıraktığını gösteren görüntüler paylaşılmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun