birgün

7° AÇIK

DÜNYA 26.05.2019 19:31

Bolivarcı hükümetle ABD destekli muhalefet arasında ikinci müzakere

Venezuela’da Bolivarcı hükümetle ABD yanlısı muhalefet arasında ikinci bir Oslo müzakeresinin yapılacağı duyuruldu.  Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Twitter hesabından paylaştığı mesajda “arabuluculuk çabaları” için Norveç’e teşekkür etti. Buna göre, Norveç hükümeti, görüşmenin gelecek hafta gerçekleşeceğini söyledi. Söz konusu taraflar mayıs ayı başında Norveçli yetkililerin aracılığıyla Oslo’da ön görüşmeler için bir araya gelmişti. Gelecek hafta […]

Bolivarcı hükümetle ABD destekli muhalefet arasında ikinci müzakere

Venezuela’da Bolivarcı hükümetle ABD yanlısı muhalefet arasında ikinci bir Oslo müzakeresinin yapılacağı duyuruldu. 

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Twitter hesabından paylaştığı mesajda “arabuluculuk çabaları” için Norveç’e teşekkür etti.

Buna göre, Norveç hükümeti, görüşmenin gelecek hafta gerçekleşeceğini söyledi. Söz konusu taraflar mayıs ayı başında Norveçli yetkililerin aracılığıyla Oslo’da ön görüşmeler için bir araya gelmişti.

Gelecek hafta düzenlenecek görüşmelerle ilgili açıklama yapan Norveç Dışişleri Bakanlığı, müzakerelere, “Venezuela’daki ana siyasi aktörlerin katılacağını” belirterek, ülkedeki siyasi krize çözüm arayışlarına destek olunacağını söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız