birgün

16° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 31.07.2021 11:05

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: Su vermiyorum demedim ki

Göçmenlere karşı ayrımcı açıklamalarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ""Ben 'Su vermiyorum' demiyorum ki. Ben sadece 'Benim vatandaşımdan daha fazla ücret ödeyeceksin' diyorum. Bu da benim hakkım" dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: Su vermiyorum demedim ki

Yabancı uyruklu kişilere su faturası ve katı atık vergilerinde 10 kat zam yapacağını açıklayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ayrımcı açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Özcan, "Ben 'Su vermiyorum' demiyorum ki. Ben sadece 'Benim vatandaşımdan daha fazla ücret ödeyeceksin' diyorum. Bu da benim hakkım" dedi.

Açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmediğini söyleyen Özcan, parti genel merkezinden destek geldiğini söyledi. Belediye başkanı seçildikten sonra üyesi olduğu CHP rozetini çıkardığını söyleyen Özcan, partisinden kendisine yönelik eleştiriler için de “Benin sözlerim partiyi bağlamaz” dedi.

Cumhuriyet gazetesinden İlayda Kaya'ya konuşan Özcan şunları söyledi: "Meclisin bir devlet politikası oluşturması lazım. Gerekirse ‘göçmenler kalsın mı gitsin mi’ diye halka soralım. Referandum sandığı koyalım ve halk karar versin. Ben cevabı biliyorum ama farklı cevap bekleyenlerin yürekleri yetiyorsa, sandığı koysun” diye konuştu.

Özcan, göçmenlere yardımı kestiği için daha önce hakkında başlatılan soruşturmanın da takipsizlikle sonuçlandığını açıkladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol