birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 27.07.2021 19:47

Bolu'da silahla vurulan boz ayı, kaçtığı gölde boğularak can verdi

Bolu’nun Seben ilçesi mevkiinde gölün içerisinden ölü halde yurttaşlar tarafından çıkarılan boz ayının ateşli silah ile vurulduğu ortaya çıktı.

Bolu'da silahla vurulan boz ayı, kaçtığı gölde boğularak can verdi

Bolu’nun Seben ilçesi mevkiinde bulunan Aladağ Göleti’nin yüzeyinde ayı olduğunu görenler, ayıyı kurtarmak için botla gölete girdi.

Botla göle giren köylüler traktörün arkasına takılan halatı ölen ayıya bağlayarak ayıyı kıyıya çıkardı. Gölden çıkarılan boz ayının vücudunda kurşun izlerinin olduğu görüldü.

Ayının silahla vurulduktan sonra kaçtığı gölde boğularak öldüğü tahmin edildi.

Köylüler ayının gölden çıkarılmasının ardından Milli Parklar Şube Müdürlüğü'nü arayarak durum hakkında bilgi verdi. Ayıyı vurarak ölümüne sebep olduğu iddia edilen şüphelinin aranması için çalışma başlatıldı. (İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol