birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Bon Jovi grubunun gitaristi Alec John Such hayatını kaybetti

Dünyanın en ünlü rock gruplarından Bon Jovi'nin eski bas gitaristi Alec John Such, 70 yaşında yaşamını yitirdi.

KÜLTÜR SANAT 06.06.2022 23:59
Bon Jovi grubunun gitaristi Alec John Such hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

Dünyaca ünlü rock grubu Bon Jovi’nin bas gitaristi Alec John Such 70 yaşında hayatını kaybetti.

Grubun resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Sevgili dostumuz Alec John Such'ın vefat haberini duyduğumuza çok üzüldük. O eşsiz biriydi. Bon Jovi'nin kurucu üyelerinden biri olan Alec, grubun oluşumunun ayrılmaz bir parçasıydı” denildi.

Açıklamada, gitarist Richie Sambora ve davulcu Tico Torres'in yeni çıktığı günlerde gruba katılması için Alec John Such’ın katkısı olduğundan bahsedilirken, “Dürüst olmak gerekirse, onun aracılığıyla birbirimize ulaşmanın yolunu bulduk. Tico'nun çocukluk arkadaşıydı ve Richie'yi bize performans sergilemesi için getirdi. Alec her zaman müthiş biriydi ve hayat doluydu. Bugün o özel anılar yüzümüzde bir gülümseme, gözümüzde bir yaş oluyor. Onu çok özleyeceğiz" ifadesi kullanıldı.

Bon Jovi grubu 1983’te New Jersey’de kuruldu. Alec John Such, ‘Livin' On a Prayer’ ve ‘Wanted Dead or Alive’ gibi grubun hit şarkılarına imza attı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun