birgün

17° AÇIK

YEREL 28.09.2020 16:24

Borçka Belediyesi EBA sınıfı kurdu

Borçka Belediyesi, koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrenciler için EBA sınıfı kurdu.

Borçka Belediyesi EBA sınıfı kurdu

Koronavirüs pandemisi sürecinde uzaktan eğitime geçilmesinden dolayı, Artvin Borçka Belediyesi Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sınıfını açtı.

Borçka Belediye binasında kurulan EBA sınıfının açılışı temsili katılımla gerçekleşti.

Bilgisayara ve internete erişemeyen öğrenciler için böyle bir sınıf açtıklarını aktaran Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Pandemi sürecinde öğrencilerimiz için sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak böyle bir sınıf açmak istedik. Ben de bir öğretmen olarak aslında üzerime düşeni de yapmak istedim” ifadelerini kullandı.

borcka-belediyesi-eba-sinifi-kurdu-786229-1.

BİLGİSAYARLAR DAYANIŞMAYLA TEMİN EDİLDİ

EBA sınıfının şu an 8 kişilik olduğunu, ihtiyaç duyulması halinde 15 kişiliğe kadar alan ve bilgisayarın mevcut olduğunu söyleyen başkan Orhan; “Pandemi sürecinin başından beri dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. EBA sınıfımızda bulunan bilgisayarımızın bir bölümü de dayanışmayla, gönüllü yurttaşlarımızın katkılarıyla temin edildi. Gönlü Borçka ile olan, bizlerle dayanışma içinde olan bütün dostlarımıza teşekkür ederiz. Her birisinin adını EBA sınıfımızın girişine yazacağız” dedi.

EĞİTİM İÇİN SEFERBERLİK

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan konuşmasının devamında: “Her şey eğitim için; iyi eğitilmiş insanların iyi şeyler yapacağına inanıyoruz. Hem Borçka da hem tüm memlekette böyle bir çalışma başlamış durumda. Özellikle genel başkanımızın talimatları doğrultusunda bütün belediyelerimizin çalışmalarıyla eğitim seferberliği başlamış durumda” ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız