birgün

20° AÇIK

EKONOMİ 03.06.2020 08:45

Borçlar nasıl ödenecek?

Borçlar nasıl ödenecek?

VOLKAN ATEŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın duyurduğu normalleşme sürecine ilişkin kredi paketi iktidar medyasında geniş yer buldu. Hürriyet Gazetesi kamu bankalarının verdiği kredi paketini 1’inci sayfasının manşetinden “Konut- Taşıt- Tüketici- Tatil Kredisinde Tarihi Fırsat” diye duyurdu. Sabah, ATV ve Ahaber grubu ise pakete şimdiden “tarihin en büyük kredi paketi” diye isim takmış durumda.

Paket taşıt, konut, sosyal ihtiyaç ve tatil adı altında 4 ayrı kalemden oluşsa da iktidar medyasında daha çok konut ve taşıt kredileri köpürtülüyor. Zira özellikle salgın günlerinde konut ve taşıt kredilerinde faizler düşürülmüş olsa da koşullar yüzünden kredi talebi beklenene ulaşmamıştı. İktidar böylece bu sektörlerde durgunluğa çare bulmak arzusunda. Bedeli ise daha fazla tüketici borçluluğu.Borçların nasıl ödeneceği ise merak konusu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız