birgün

16° AÇIK

DÜNYA 30.03.2020 14:32

Boris Johnson'dan koşarak uzaklaşan başdanışmanı Cummings de karantinada

Boris Johnson'ın Başdanışmanı Dominic Cummings’in öksürük gibi hafif sayılabilecek koronavirüs semptomları gösterdiği ve bu nedenle tedbir amaçlı kendini karantinaya aldığı kaydedildi

Boris Johnson'dan koşarak uzaklaşan başdanışmanı Cummings de karantinada

İngiltere’de, Başbakan Boris Johnson'ın salgına yakalandığını duyurmasının ardından 10 Numara’dan koşarak uzaklaşmasıyla gündem olan Başdanışman Dominic Cummings’in koronavirüs semptomları gösterdiği ve kendini karantinaya aldığı belirtildi.

Başbakan Boris Johnson'ın Başdanışmanı Dominic Cummings’in öksürük gibi hafif sayılabilecek koronavirüs semptomları gösterdiği ve bu nedenle tedbir amaçlı kendini karantinaya aldığı kaydedildi. Bir hükümet kaynağı, Cummings’in hafta sonundan itibaren bu belirtileri taşıdığını doğruladı. Kaynak, Cummings’in başbakanlıkla iletişim halinde olduğunu da belirtti.

İngiltere’de salgın devletin üst kademelerini de etkiliyor. Başbakan Johnson ve Sağlık Bakanı Matt Hancock halihazırda karantinada bulunuyor.

Johnson’ın cuma günü koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurmasının ardından, Dominic Cummings'in Başbakanlık konutundan koşarak uzaklaştığı görülmüştü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız