birgün

28° AZ BULUTLU

EKONOMİ 18.11.2019 18:21

Borsa İstanbul'da hisse senetleri son 20 ayın zirvesini gördü

Borsa İstanbul'da hisse senetleri son 20 ayın zirvesini gördü

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftanın ilk işlem gününde, yatırımcıların olumsuz haberlerin olmayışını alım fırsatı olarak değerlendirmeleri ile birlikte 20 ayın en yüksek seviyesini gördü.

Bloomberg HT'nin haberine göre, Borsa İstanbul'un BIST100 Endeksi yüzde 1,5'in üzerinde yükselerek 107 bin 128 puan ile Mart 2018'den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

ABD-Çin ticaret görüşmelerinde ilerleme işaretlerine bağlı olarak risk varlıklarına yönelik iştahın artması ve bununla birlikte enflasyondaki düşüş ve faiz indirimleri hisse senetlerindeki ralliye yardımcı oldu.

Londra'da Blackfriars Asset Management fon yöneticilerinden Anastasia Levashova, "Şu an için hisse senedi piyasalarında 'Olmayan haber iyi haberdir' prensibi geçerli. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beyaz Saray ziyaretinden, Rus savunma sisteminin iptalinin söz konusu olmadığını söylemesinden sonra bile az sayıda haber manşeti çıktı. Bu cesaret verici bir gelişme" değerlendirmesinde bulundu.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız