birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

KADIN 29.06.2020 14:18

Boşandığı kadını kezzapla öldüren erkeğe indirimsiz müebbet

Antalya'da, 3 yıl önce boşandığı Asiye Güzel'in yüzüne kezzap atarak, ölümüne neden olan Bünyamin Bardakçı, ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi.

Boşandığı kadını kezzapla öldüren erkeğe indirimsiz müebbet

Antalya'nın Alanya ilçesinde 3 yıl önce boşandığı Asiye Güzel'in (45) yüzüne kezzap atarak, ölümüne neden olan Bünyamin Bardakçı, 'eşi kasten öldürmek' suçlamasıyla Antalya 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın karar duruşmasına, SEGBİS aracılığıyla katıldı.

Duruşmada sadece sanık avukatı yer aldı. Savcı daha önce verdiği mütalaasını tekrarlayarak, sanığın 'eşi kasten öldürmek'ten cezalandırılmasını talep etti.

DHA'nın haberine göre; Bardakçı savunmasında, 19 yıl evli olduğu kadını öldürme kastı olmadığını belirterek, "O benim çocuklarımın annesiydi. İyi- kötü günlerimiz oldu. Kendisini çok severdim. Allah rahmet eylesin. Önce Allah'a sonra sizin adaletinize güveniyorum. Çok ama çok pişmanım. Keşke o beni öldürseydi. Ben ona zarar vermek için Antalya'ya gelmedim" diye konuştu.

Mahkeme başkanının son sözünü sorduğu Bardakçı, "Adaletinize sığınıyorum" dedi. Mahkeme heyeti, sanığı 'eşi kasten öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

Heyet, cezada indirime de gitmedi.

NE OLMUŞTU?

Konya'da oturan otobüs şoförü Bardakçı ve Güzel, anlaşamadıkları gerekçesiyle 19 yıllık evliliklerini 3 yıl önce bitirdi. Şiddete maruz bırakılan 3 çocuk annesi Asiye Güzel, boşandığı erkekten uzaklaşmak için Antalya'nın Alanya ilçesine taşındı.

Turizm tesisinde çalışmaya başlayan Güzel, boşandığı erkek tarafından burada da rahatsız edilince Antalya'ya yerleşti. Güzel, Bünyamin Bardakçı hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı.

bosandigi-kadini-kezzapla-olduren-erkege-indirimsiz-muebbet-750311-1.

Bardakçı, 1 Haziran 2019 günü saat 07.00 sıralarında, Güzel'in Muratpaşa ilçesi Sedir Mahallesi'nde oturduğu sokağa gelerek, beklemeye başladı. Bardakçı, işe gitmek için evden çıkan Asiye Güzel'e arkadan yaklaşıp, yüzüne kezzap atarak kaçtı. Yüzünün büyük kısmı yanan Güzel'in çığlıklarını duyanlar, yardımına koştu. Mahalle sakinlerinin haber vermesiyle olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerinin müdahale ettiği Güzel, ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürülerek, tedaviye alındı. Yüzünün yanı sıra kezzabın etkisiyle üzerindeki giysileri de eriyen Güzel'in göğüs bölgesinde de derin yanıklar oluştu.

Olaydan sonra kaçan Bardakçı, 2 Haziran'da yaşadığı Konya'nın Çumra ilçesine giderek, polise teslim oldu. Bardakçı, işlemlerinin ardından Antalya'ya getirildi. İfadesinde çok pişman olduğunu, anlık kızgınlıkla saldırıyı gerçekleştirdiğini iddia eden Bardakçı, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Vücudunun yaklaşık yüzde 60'ında yanık oluşan Güzel ise tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakım servisinde 2 Ağustos'ta yaşamını yitirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız