birgün

16° PARÇALI BULUTLU

KADIN 16.07.2021 10:28

Boşandığı kadının annesini benzin dökerek yaktı!

Mersin'de 54 yaşındaki kadın, kızının boşandığı erkek tarafından üzerine benzin dökülerek feci şekilde yakıldı. Bütün vücudu yanarak ağır yaralanan kadın, hastanede yaşam mücadelesi verirken, olaydan sonra yakalanan saldırgan tutuklandı.

Boşandığı kadının annesini benzin dökerek yaktı!

Mersin'de bir erkek, boşandığı kadının annesini benzin dökerek yaktı. Bunun üzerine tutuklanan saldırganın, bir ay önce yaşanan tartışmanın ardından evinin her yerine benzin döktüğü öğrenildi. Saldırıya maruz bırakılan kadının kızı, "Bu bir anlık cinnet değil, bu planlı bir olay" dedi. Öte yandan yakılan kadının yaşam mücadelesi devam ediyor.

Yaklaşık 2.5 yıl önce Özgür E. ile evlenen Berna D., sürekli şiddet görmeye başlayınca boşandı. Ancak Özgür E.’nin ikna etmesiyle tekrar birlikte aynı evde yaşamaya başladı. Tüm bu süreçte Özgür E.'nin şiddeti devam etti.

Torunlarına bakmak için kızı Berna’nın evine giden Yasemin D., olay günü yine kızının evindeydi. Bu sırada Berna D. ile telefonda tartışan Özgür E., elinde bir bidon benzinle eve geldi. Yasemin D.'nin kapıyı açmasının ardından halının üzerine benzin dökerek ateşe veren Özgür E., Yasemin D.'nin alevler arasında yanmasını izledi.

Zanlı, evde bulunan Berna D.’ye de ‘Seni de yakacağım’ diye tehdit ederek şiddet uyguladı. Yasemin D., alevler içinde kendini söndürmeye çalışırken, kızının da ayakları yandı.

Olayın ardından Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi Yoğun Bakın Bakım Servisinde tedavi altına alınan Yasemin D.’nin bütün vücudunda 3’üncü derece yanıklar oluşurken, sağlık durumunun ciddiyetini koruğu öğrenildi.

“BİRDEN HER TARAFIM TUTUŞTU”

Yasemin D., yaşadığı dehşeti hasta yatağında cep telefonu videosuyla anlattı. Çok acı çektiğini belirten Yasemin D., “Çok canım yanıyor. Çektiğim acının tarifi imkansız. Bu acıları o çocuklar da çekebilirdi" dedi.

"Hiçbir şey anlamadım, ne oldu, nasıl oldu. Kapıyı çaldı, açtım, gayet soğukkanlıydı, sakindi. ‘Ne yapıyorsun anne?’ dedi. ‘Evi topluyorum’ dedim. Koridorda beraber iki adım yürüdük. Baktım yere bir benzin döküyor" diyen Yasemin D., "‘Ne yapıyorsun?’ demeden kibriti çaktı, attı halının üstüne. Birdenbire her tarafım tutuştu, alev aldı, her yanım yanmaya başladı" dedi.

Kendisi yanarken saldırganın hiçbir şey yapmadığını, söndürmeye çalışmadığını söyleyen Yasemin D., "Ben kendi kendime sönmeye çalıştım, yerde yuvarlandım. Mutfaktaki halıyı masanın altından çekip alevlerin üstüne atmaya çalıştım. Çocuklara sıçrayacak diye çok korktum. Berna ‘Annem yanıyor’ diye bağırmaya başladı. ‘Seni de yakacağım’ diye bağırıyordu” diye konuştu.

“ANNEMİN İLK SÖYLEDİĞİ CÜMLE, ‘BENİ YANARKEN İZLEDİ"

Hastanede annesine refakat eden 37 yaşındaki Selin D. ise “Annem, kız kardeşimin eşi tarafından katledildi” diyerek, olayın vahametini gözler önüne serdi.

Kız kardeşi Berna D.’nin saldırganla sürekli kavgalı olduğunu dile getiren Selin D., annesinin torunlarına bakmak için orada kaldıığnı söyledi.

Selin D., olayı şöyle anlattı:

"Aralarında ne olduysa telefonda konuşmuşlar, annem de onların kavgalarına şahit olmamak için bebekleri alıp tam evden çıkacakken eşi geliyor. Annemin bana söylediği, eşi direk içeriye giriyor ‘Nasılsın anne? Ne yapıyorsun’ diyor. Annem bunun elindeki bidonu görmüyor, ‘İyiyim’ diyor. Eve benzini dökmeye başlıyor. O sırada annem ‘Ne yapıyorsun sen’ diyerek elini tutuyor, kibritin üstüne koyuyor çakmasın diye. O sırada bütün evi yakıyor."

Annesinin o sırada alev aldığını söyleyen Selin D., "Benim annem çatır çatır orada yandı, şu anda 3’üncü derece bütün vücudu yanık. O kadar kötü durumda ki, ben onu o şekilde gördükçe kahroluyorum. Benim annem ölseydi bundan daha iyiydi. Çok aşırı acı çekiyor” dedi.

“YARIM BIRAKTIĞI İŞİ BİTİRMEYE ÇALIŞACAK”

Saldırganın dışarıya çıkmaması gerektiğini, çıkarsa kız kardeşi ve çocuklarını da öldüreceğini vurgulayan Selin D., “Benim annem yandı; bir-iki ay sonra hiçbir şey olmamış, annem o acıları hiç çekmemiş gibi çıkalım gidelim evimize. Sonra bu adam elini kolunu sallaya sallaya çıkacak. Bu adam yarım bıraktığı işi bitirmeye çalışacak" diye konuştu.

"O çocuklar ne olacak? İki bebek var. Kendi öz evladının canına kast eden, öz evladını çatır çatır yakmaya çalışan bir canavar, başkasına neler yapmaz" diyen Selin D., "Bu adam eğer çıkarsa kız kardeşim de çocukları elden gidecek. Devlet büyüklerine sesleniyorum; eğer caydırıcı bir yasa çıkmazsa ortada ne kadın kalacak ne de çocuk kalacak" şeklinde konuştu.

BİR AY ÖNCE DE EVE BENZİN DÖKMÜŞ

Zanlının kız kardeşini sürekli tehdit ettiğini, evden ayrılırsa öldüreceğini söylediğini belirten Selin D., “Sürekli ‘seni yakacağım’ diyormuş. Bir ay önce de kız kardeşim bana, ‘Kavga ettik, eve geldi komple benzin döktü. Onu teskin ettim. Senden ayrılmayacağım dedim, alttan aldım’ dedi. Bir ay sonra da bunu gerçekleştirdi. Kesinlikle ‘Ben cinnet geçirdim’ demesin. Bu bir anlık cinnet değil. Bunun tatbikatını bir ay önce uygulamış zaten. Bu planlı bir olay" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol