birgün

21° AÇIK

Boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından tehdit alan kadın: Ölmek değil, yaşamak istiyorum

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan 5 çocuk annesi A. K., boşanma aşamasında olduğu erkekten 15 yıldır şiddet gördüğünü söyleyerek, "Ölmek değil, yaşamak istiyorum. Bana ve çocuklarıma sahip çıkılsın istiyorum" dedi.

KADIN 04.11.2021 11:10
Boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından tehdit alan kadın: Ölmek değil, yaşamak istiyorum
Abone Ol google-news

15 yıldır evli olduğu erkek tarafından şiddet gören 40 yaşındaki A. K., boşanmak için dilekçe verdiğini ve çocuklarını istediğini söyledi. Can güvenliği olmayan A. K., boşanma aşamasında olduğu C. K.'nın kendisini tehdit ettiğini ifade etti.

Yüksekova ilçesinde Güngör Mahallesi'nde yaşayan A. K., 2006 yılında C.K. ile evlendi. En küçüğü 5, en büyüğü 14 yaşında ikisi ikiz 5 çocuğu olan A. K. yıllarca boşanma aşamasında olduğu erkekten şiddet gördüğünü belirterek 1 yıl önce çocukları ile başka eve taşındı. Her defasında eve gelen C.K., A. K. ve çocuklarını tehdit etti.

Boşanma dilekçesini verdiğini belirten A. K. "Evlendiğimiz günden bu yana şiddet uyguluyor. Ben de dayanamadım, çocuklarımı alıp başka bir eve taşındım. Her gün evime gelip huzursuzluk çıkartıp beni ve çocuklarım tehdit etti" dedi.

'ÇOK KORKUYORUM'

Bunun üzerine polise gidip şikayette bulunduğunu belirten A.K., "Şikayetim üzerine eşim 2 hafta uzaklaştırma kararı aldı. Ancak daha sonra tekrar eve gelerek evdeki eşyalarıma zarar verip dışarıya attı. Evi terk etmem için tehdit etti. Çok korkuyorum, evi terk edip ailemin yanına sığındım. Ölmek değil, yaşamak istiyorum. Bana ve çocuklarıma sahip çıkılsın istiyorum" diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol