Adana’da Murat G. isimli erkek boşanma aşamasında olduğu Gamze G. isimli kadını şarj kablosu ile bağlayarak darbetti. 10 yıldır şiddet gördüğünü söyleyen Gamze G., kendisini tabancayla tehdit eden ve bacaklarına kalem batırarak işkence ettiğini söylediği Murat G. isimli erkekten şikayetçi oldu.

Boşanma aşamasında olduğu kadını şarj kablosuyla bağlayarak darbetti

Adana'nın Seyhan ilçesinde 32 yaşındaki Murat G., boşanma aşamasında olduğu 28 yaşındaki Gamze G.'yi şarj kablosu ile ellerini bağlayıp, bacaklarına kalem batırarak işkence etti. Gamze G., kendisini ruhsatsız silah ile tehdit de eden Murat G.'den şikayetçi oldu.

İHA'nın haberine göre, olay merkez Seyhan ilçesi, Fevzipaşa Mahallesinde sabah saat 08.30 sıralarında meydana geldi. 10 yıl önce Murat G. ile evlenen Gamze G., şiddet gördüğü için boşanmak isteyip iki kızını da alarak evden ayrıldı. Boşanma davası da açan Gamze G., Murat G.'nin ısrar edip af dilemesi üzerine onu affederek eve döndü. Ancak bu kez de Murat G., Gamze G.'nin kendisini aldattığını öne sürerek şiddet uyguladı. Gamze G., Murat G. uyuyunca evden kaçıp hastaneye sığındı. Hastanede darp raporu alan kadın, boşanma aşamasında olduğu Murat G.'den şikayetçi oldu.

"BACAKLARIMA KALEM BATIRDI"

Gamze G. 10 yıldır sürekli şiddet gördüğünü belirterek, “Eşim madde bağımlısı, evliliğimi yürütmek için hep alttan alan ben oldum ama kendisi bana karşı hiç iyi olmadı. Bana iftira attı ve dünden bu yana şiddet uyguladı. Beni dövdü, saçımı çekerek yerlere yatırdı. 5 ay önce de ayrılacaktık, mahkemeye vermiştim ama çocuklarım için bir şans daha verdim. Dün beni darbederken bacaklarıma kalem batırdı. Daha sonra beni sandalyeye oturtup ellerimi arkadan şarj kablosuyla bağlayıp şiddet uyguladı. Bu şiddet olayı dünden bu yana devam etti. ‘Beni aldattın, başkasıyla olmuşsundur’ diyerek dövmeye devam etti. Ellerim bağlıyken ruhsatsız silahını enseme dayayıp, ‘sen olmuşsundur, beni aldattın’ demeye devam etti ama ben kaç defa öyle bir şeyin olmadığını söyledim” dedi.

Gamze G., Murat G.'nin sabah kalkıp tekrar darbettiğini sonra da uyuduğunu belirterek, “Bugün de dövdü daha sonra uyudu, o arada ben evden kaçarak ailemin yanına sığındım. Ailem bu durumu görünce darp raporu almaya geldik. Şikâyetçiyim sonuna kadar. Bana bunları yaptı, yanına kar kalsın istemiyorum. Beni tehdit etti. Evden gidersen ve şikayet edersen seni ve aileni öldüreceğim dedi” diye konuştu.