Boşanmak isteyen eşi Derya Demir'i vurup tekerlekli sandalyeye mahkum eden Şerif Aksoy için 27 yıl hapis istendi. Demir "Cezaevindeyken ‘1-2 yıl yatar çıkarım’ diyordu. Umarım böyle olmayacak" dedi.

Boşanmak isteyen eşini vurup tekerlekli sandalyeye mahkum eden Şerif Aksoy için 27 yıl hapis istendi

Mersin'de geçen yıl cezaevinden çıkan Şerif Aksoy (30), kendisine boşanma davası açan eşi Derya Demir'i (27) ateşli silahla vurarak tekerlekli sandalyeye mahkum etti. 2 ay önce boşandığı Şerif Aksoy’un en ağır cezayı almasını isteyen Derya Demir, "10 aydır acı çekiyorum. 4 kez ameliyat oldum. Yürüyemiyorum. Cezaevindeyken ‘1-2 yıl yatar çıkarım’ diyordu. Umarım böyle olmayacak" dedi.

DHA'nın haberine göre; olay geçen yıl 29 Aralık'ta Akdeniz ilçesi Camiişerif Mahallesi'nde yaşandı. Şerif Aksoy, 2 çocuk annesi Derya Demir'i sabah saatlerinde işe giderken ateşli silahla bacaklarından vurdu. Mersin Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alınan Demir, 3 gün yoğun bakımda kaldı. Adana'da gözaltına alınan Şerif Aksoy, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"ÖLDÜRMEK İÇİN SIKTI, 4 DEFA AMELİYAT OLDUM"

Aradan geçen 10 ayda 4 kez ameliyat olan Derya Demir, yaşamını tekerlekli sandalye ile sürdürmek zorunda kaldı.

Ailesinin desteğiyle hayata tutunan Demir, “Şahısla 2012 yılında evlendim. Evlilik boyunca sürekli şiddete maruz kaldım. Uyuşturucudan cezaevine girdi. Cezaevinden çıkınca boşanma davası açtım. Olay günü sabah işe giderken yanımda bir araba durdu. Elinde silah vardı, arabaya binmemi istedi. Binmeyeceğim diye itekledim. İtekleyince direkt ayaklarıma sıktı. Yere düştüm. Öldürmek için sıktı. Kan kaybından ölmek üzereydim. 10 aydır yürüyemiyorum. 4 defa ameliyat oldum. Tekerlekli sandalyeye mahkum kaldım” dedi.

"EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUM"

Tutuklu yargılanan fail Şerif Aksoy'un en ağır cezayı almasını isteyen Derya Demir, "Hem sağlığımdan oldum hem de işimden. 2 kızım var. Onlara bakmam lazım. En ağır cezayı almasını istiyorum. Cezaevindeyken ‘Bir iki yıl yatar çıkarım’ diyordu. Umarım böyle olmayacak” dedi.

27 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Fail Şerif Aksoy hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame Mersin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianameye göre sanık Şerif Aksoy, "Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "Eşi kasten öldürmeye teşebbüs" suçlarından 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

"20 SAATLERİ KALDI" TEHDİDİ

İddianamede Şerif Aksoy'un Derya Demir'in eniştesine gönderdiği "Evdekilere söyle son 20 saatleri kaldı. Sonra her yer kan gölü, sizler daha durun, ne kadar ciddi olduğunun farkında değilsiniz. Kim karşıma çıkarsa kadınlı, büyüklü tetiğe basmakta affetmeyeceğim. Bilginiz olsun onları da uyandır" şeklindeki tehdit mesajları da yer aldı.

Öte yandan failin Derya Demir'i arayarak “24 saat süre veriyorum. Yarın 8.30'a kadar bu eve giriş yaptın yaptın, yapmadın olacaklardan ben sorumlu değilim, cezanı kesmeye geliyorum” diye tehdit etmesi de iddianameye girdi.