birgün

7° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 20.11.2017 16:01

Boşnak derneklerinden ROK skandalına büyü tepki!

Boşnak derneklerinden ROK skandalına büyü tepki!

Beyaz Tv de yayınlanan Beyaz Futbol programında dün gece Rasim Ozan Kütahyalı kendisine yapılan şaka sonrası akıllara durgunluk veren bir skandala imza attı.. Kütahyalı kendisine yapılan şakayı "kusturmalı boşnak saksosu" olarak nitelendirdi. Kütahyalı'nın ırkçı hakaret içeren bu sözleri sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

Boşnak dernekleri dava açıyor

Türkiye Gündemi sitesine konuşan MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, Rasim Ozan'a "Şerefsiz" diye tepki gösterirken, Boşnak dernekleri, Kütahyalı'ya dava açacağını ilan etti.

Boşnak dernekleri böylesi ırkçı bir hakaretin basit bir özürle geçiştirilemeyeceğini belirtiyor.

Vatandaşlar RTÜK'e şikayet ediyor

Melih Gökçek'in annesinin Kosovalı, eşi Nevin Gökçek'in ise Boşnak kökenli olduğunu hatırlatan Boşnaklar, Gökçek'e de özür çağrısı yaptı. Beyaz Tv'nin telefonları da tepkiler nedeniyle kilitlendi.

Kütahyalı'nın skandal sözleri üzerine vatandaşlar Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ihbar hattına ve sosyal medya hesaplarına şikayet yağdırdı.

Twitter'da tepkiler yağıyor

Skandal sözleri nedeniyle Rasim Ozan Kütahyalı'ya twitter'da tepkilerin hedefi oldu.

Tepki gösterenler arasında sunucu Sevda Türküsev de var.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız