birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 24.09.2019 10:52

Botları su alan 39 göçmen kurtarıldı

Botları su alan 39 göçmen kurtarıldı

Perşembe günü, sabah saatlerinde Enez ilçesi sahili açıklarında, Yunanistan’a geçmeye çalışan ve içerisinde çocuk ile kadınlarında bulunduğu lastik bot, su almaya başladı.

BAZI GÖÇMENLER SUYA DÜŞTÜ

Şiddetli rüzgar ve dalgaların etkisiyle bazı göçmenler denize düştü. Göçmenlerin yardım çağrısı üzerine harekete geçen Enez Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, kısa sürede batmak üzere olan bota ulaştı. Ekipler, denize düşen göçmenleri kendileri de suya girerek can simitleriyle Sahil Güvenlik botuna aldı.

HASTANEYE KALDIRILDILAR

Enez Limanı’na çıkarılan 39 göçmenden boğulma tehlikesi geçiren, 3’ü çocuk 10 kişi, kaldırıldıkları hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edildi. Göçmenler, işlemlerinin ardından Edirne İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız