birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 23.11.2016 13:14

Boydak'ın kayyumu 'FETÖ'cü şirketin avukatlığını üstlendi

Boydak'ın kayyumu 'FETÖ'cü şirketin avukatlığını üstlendi

Kayseri’deki 'FETÖ' soruşturmasından sonra ortaya çıkan ilişkiler kafaları karıştırdı.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, 'FETÖ'den tutuklanan Kınaş şirketinin sahibi Hamdi Kınaş'ın ‘devretmek' zorunda kaldığı şirketinin avukatı ile el konan Boydak Holding'in kayyumu aynı isim çıktı. Avukat Ramazan Aslan 18 Ağustos 2016 tarihinde Boydak Holding'te kayyum heyeti başkanlığına getirildi.

12 gün sonra ise Arven Yapı'nın vekaletini aldı. Böylelikle Avukat Aslan, hem 'FETÖ'den el konan şirketin kayyumu, hem de eski sahibi 'FETÖ'den cezaevinde olan şirketin avukatı oldu.

Hamdi Kınaş'ın, 30 yıllık inşaat şirketi Kınaş Yapı'yı 'FETÖ' yapılanmasının ‘kasası' gibi kullandığı iddia edildi. 17-25 Aralık'tan sonra başlatılan paralel devlet yapısı operasyonundan sonra Kınaş yurtdışına kaçmak isterken 19 Ocak 2016'da yakalandı ve tutuklandı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Kayseri Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede de hükümeti devirmeye teşebbüs ile suçlandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız