Bozcaada 23 Haziran’da İstanbullu misafirlere kapalı

07.05.2019 16:30 GÜNCEL
İstanbul’da seçimlerinin 23 Haziran’da yenilenmesi kararının ardından Bozcaada’daki işletmeler seçmenlerin oy kullanmasını teşvik için 23 Haziran’da İstanbul’dan müşteri kabul etmeyeceklerini açıkladılar. Ayrıca Belediye, o tarihe denk gelen Yerel Tatlar Festivali’nin de ertelendiğini belirtti. 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimleri nedeniyle Bozcaada’daki işletmelerin birçoğu İstanbul’dan gelecek misafirleri kabul edemeyeceklerini açıkladı. “Önce oy, sonra tatil” diyen işletmeler o […]

İstanbul’da seçimlerinin 23 Haziran’da yenilenmesi kararının ardından Bozcaada’daki işletmeler seçmenlerin oy kullanmasını teşvik için 23 Haziran’da İstanbul’dan müşteri kabul etmeyeceklerini açıkladılar. Ayrıca Belediye, o tarihe denk gelen Yerel Tatlar Festivali’nin de ertelendiğini belirtti.

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimleri nedeniyle Bozcaada’daki işletmelerin birçoğu İstanbul’dan gelecek misafirleri kabul edemeyeceklerini açıkladı. “Önce oy, sonra tatil” diyen işletmeler o tarihe yapılmış olan rezervasyonlar varsa müşterilerin herhangi bir kaybı olmadan yatırılan kaporaların iade edileceğini belirtti.  

Bozcaada Haber’de yer alan habere göre öğle saatlerinde Bozcaada Belediyesi ve Bozcaada Turizm İşletmeleri Derneği (BOZTİD) İstanbul’da yenilenecek seçimlerin tarihine denk gelen Yerel Tatlar Festivali’nin bir hafta sonrasına ertelendiğini açıkladılar.

Festivalin ertelendiğine dair Bozcaada Belediyesi’nce yapılan açıklamada, “BOZTİD Tarafından düzenlenen, Belediye Başkanlığımız tarafından desteklenen ve bu sene 22-23 Haziran tarihlerinde yapılması planlanan BOZCAADA YEREL TATLAR FESTİVALİ; 29-30 HAZİRAN 2019 TARİHİNE ERTELENMİŞTİR. İstanbullu dostlarımızın kendi yerel yöneticilerini seçme konusunda büyük bir hassasiyet göstereceklerine, bu demokratik haklarını kullanarak oylarına ve sandıklara sahip çıkacaklarına olan inancımız tamdır. 23 Haziran hafta sonu hariç, tüm Bozcaada sizleri hasretle kucaklamak ve kendinizi evinizde hissedecek kadar misafirperverlikle karşılamak için sabırsızlanıyor” denildi.

23 Haziran’da İstanbullu misafirleri kabul edemeyeceğini açıklayan işletmelerden bazıları şöyle: