birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

Bozcaada Belediyesi’nde çalışan işçilerin ortalama maaşı 6 bin TL’ye yükseldi

Bozcaada Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında başlayan Toplu İş Sözleşmesi için iki oturumda anlaşma sağlandı. Böylelikle Bozcaada Belediyesi’nde çalışan işçilerin ortalama maaşı 6 bin TL’ye yükseldi.

YEREL 23.03.2021 22:56
Bozcaada Belediyesi’nde çalışan işçilerin ortalama maaşı 6 bin TL’ye yükseldi
Abone Ol google-news

Bozcaada Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında başlayan Toplu İş Sözleşmesi için iki oturumda anlaşma sağlandı.

Anlaşma sonucunda Bozcaada Belediyesi, kadrolu işçilerin yevmiyelerine yüzde 30, sosyal haklarına ise yüzde 20 zam yaptı.

Belediye işçilerinin 127 TL olan yevyeleri yeni sözleşme ile en düşük 165 TL oldu. Ayrıca her ay maaşlara yansıtılan eğitim desteği ise 1120 TL’den 1350 TL’ye yükseldi.

Böylelikle Bozcaada Belediyesi’nde çalışan işçilerin ortalama maaşı 6 bin TL’ye yükselirken bu rakam ikramiyeler ile birlikte ortalama 7 bin TL’ye yükseldi.

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, şunları söyledi:

"Bugün Belediye emekçilerimiz ile toplu sözleşme görüşmelerini mutabakatla nihayete erdirdik. Pandemi koşullarının ağırlığı ve ülke genelindeki ekonomik durumun vahametini hep birlikte yaşıyoruz. Bu durum belediye gelir ve gider dengesini olumsuz da etkilese, mümkün olan en iyi şartlarda emekçilerimize bir toplu sözleşme sunduğumuza inanıyorum. Helal-i hoş olsun. Biz; hem belediye gelirlerimizi arttıracak yeni düzenlemeler, hem de gider azaltıcı tedbirlerle bu durumu rahatlıkla göğüsleyeceğiz. Öncelik; işçi ve emekçinin evine de, işine de daha rahat ve huzurla gitmesidir. Onlar karda-kışta, yazın mahşer kalabalığında bizim için çalışan neferlerimizdir. Bu sene tanıtım, fuar-organizasyon, temsil-ağırlama gibi giderlerinde gözle görülür bir azaltma ve mali disiplin sağlamayı hedefliyoruz. Buradan yaratılacak kaynağın işçi ve emekçimize aktarılarak, bu zor koşullarda onların daha huzurlu ve daha iyi koşullarda yaşamalarına vereceğimiz destek; bizim için her şeyden önemli. Yetkili sendikamız Belediye-İş ve sendika temsilcilerimize, belediyemize ve özellikle emekçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Daha tatmin edici toplu sözleşmeler hedefimiz olacaktır."

Kaynak: bozcaadahaber.net

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun