birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 19.07.2021 16:31

Bozcaada Belediyesi’nden sahili mahveden grupla ilgili açıklama: Tek tek tespit ediliyorlar

Bozcaada Belediyesi, sahilde şemsiyeleri yakan, şezlongları kıran ve çöplerini ortada bırakan kişilerin tespit edilmekte olduğunu ve idari olarak en ağır şekilde cezalandırılacaklarını duyurdu.

Bozcaada Belediyesi’nden sahili mahveden grupla ilgili açıklama: Tek tek tespit ediliyorlar

Bozcaada Belediyesi, kamuoyunda isimleri sahili mahveden kişilerle ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Twiter’den yaptığı ilk paylaşımında bu kişilerin adaya verdiği zararı gösteren belediye, bugün yaptığı ikinci paylaşımda ise “İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilileri, hem belediyemiz hem de halktan gelen tüm bilgiler ışığında bu işin sorumlularını tek tek tespit etmekte ve en ağır şekilde idari cezalandırma işlemlerini titizlikle uygulamaktadır” ifadelerine yer verdi.

Bozcaada sahilinde parti yapan bir grup tatilci, CHP’li belediyeyi isyan ettirmişti. Bozcaada Belediyesi, sosyal medya hesabından bir video paylaşarak ortaya çıkan manzarayı gözler önüne sermiş ve “Nasıl parti güzel miydi? Yazık çok yazık” şeklinde tepki vermişti.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Bozcaada Spor Kulübü’nün şezlong ve şemsiyelerinin de bulunduğu Sulubahçe sahilinde, cumartesi gecesi düzenlenen partinin ardından çöplerin ortada bırakıldığı, şezlongların kırıldığı ve şemsiyelerin yakıldığı görülüyordu.

Bu görüntülere, aralarında adada yaşayan, işletmelerde çalışan ve tatilcilerin bulunduğu yaklaşık 50 kişilik bir grubun neden olduğu öğrenildi.

Dün sabah Sulubahçe’ye giden Bozcaada Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Ümit Kahyaoğlu, jandarmaya giderek durumdan şikâyetçi olmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol