birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 17.08.2021 16:59

Bozkurt'taki selde yıkılan Ölçer Apartmanı'nın müteahhidi adliyeye sevk edildi

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki selde çöken Ölçer Apartmanı'nın müteahhidi Mehmet Özkan, adliyeye sevk edildi.

Bozkurt'taki selde yıkılan Ölçer Apartmanı'nın müteahhidi adliyeye sevk edildi

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinde çöken Ölçer Apartmanı'nın müteahhidi olan ve İstanbul'da gözaltına alınan Mehmet Ö. adliyeye sevk edildi. Şüphelinin, İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadesinin alınacağı bildirildi.

Mehmet Ö. hakkında, İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 11 Ağustos'ta yaşanan sel felaketinde yıkılan binalarla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı kararı çıkartılmıştı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince Esenyurt'ta gözaltına alınan Mehmet Ö, emniyetteki işlemleri ve sağlık kontrolünün ardından Kastamonu'ya gönderildi.

İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İnebolu, Bozkurt, Abana ve Küre ilçelerinde 11 Ağustos'ta yaşanan sel felaketinde yıkılan binalarla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

Yapılan açıklamada, "Yapılacak teknik inceleme ve bilirkişi raporları doğrultusunda gereğine tevessül edilecek olup yıkılan bir binanın müteahhidi hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Ayrıca ölen vatandaşlarımızın kimlik tespit çalışmaları ile ölü muayene ve otopsi işlemleri de devam etmektedir" denilmişti.

Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketinde Kastamonu'da 62, Sinop'ta 14, Bartın'da ise 1 kişi olmak üzere toplam 77 kişi hayatını kaybetti. Bölgede onlarca kişi ise hâlâ kayıp.