birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 08.04.2020 15:06

Bozüyük'ün Akpınar Mahallesi'ne giriş çıkışlar kapatıldı

Covid-19 nedeniyle Bozüyük'ün Akpınar Mahallesi'ne giriş çıkışlar 22 Nisan'a kadar kapatıldı

Bozüyük'ün Akpınar Mahallesi'ne giriş çıkışlar kapatıldıBilecik'in Bozüyük ilçesine bağlı 529 nüfuslu Akpınar Mahallesi'nde giriş ve çıkışlar, Covid-19 şüphelilerinin testlerinin pozitif çıkması sonrası 22 Nisan tarihine kadar kapatıldı.


Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 vakası çıkması nedeniyle Akpınar Mahallesi'nde karantina uygulanmasına karar verdi. Karar sonrası yapılan açıklamada, "İlçemiz Akpınar Mahallesi'nde Covid-19 birden fazla pozitif vakanın olması ve vakaların temaslı sayılarının çokluğu nedeni ile Covid-19 enfeksiyonunun yayılmasının engellenmesi ve toplum sağlığının korunması amacıyla 21 Nisan 2020 tarihi saat 24.00'e kadar giriş-çıkışların izne bağlı olmak kaydıyla karantina altına alınmasına karar verilmiştir" denildi.

Mahalle sakinleri, dün geceden itibaren mahallelerinin karantina altına alındığını ve bu süreçte yetkililerin gerekli önlem ve tedbirleri aldıklarını belirtti.

(İHA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız