birgün

6° PARÇALI AZ BULUTLU

SAĞLIK 18.02.2021 13:26

Brezilya Butantan Biyomedikal Enstitüsü: Sinovac aşısı, İngiltere ve Güney Afrika mutantlarına karşı iyi sonuçlar verdi

Sinovac firması tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının, İngiltere ve Güney Afrika varyantlarına karşı etkili olduğu bildirildi. Butantan Biyomedikal Merkezi Başkanı Dimas Covas, "Çin'deki bu aşıyı test ettiklerini" belirterek, "iyi sonuçlar" elde ettiklerini ifade etti.

Brezilya Butantan Biyomedikal Enstitüsü: Sinovac aşısı, İngiltere ve Güney Afrika mutantlarına karşı iyi sonuçlar verdi

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Çin'in Sinovac aşısının Brezilya'daki ortağı durumundaki Butantan Biyomedikal Merkezi, Sinovac firması tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının, İngiltere ve Güney Afrika varyantlarına karşı etkili olduğunu belirtti.

Reuters'in haberine göre, Brezilya Sao Paulo'da bulunan Butantan Biyomedikal Merkezi Başkanı Dimas Covas, "Çin'deki bu aşıyı test ettiklerini" belirterek, "iyi sonuçlar" elde ettiklerini sözlerine ekledi.

Aynı zamanda Brezilya'da aşının dozlarını Sağlık Bakanlığına tedarik eden merkez durumunda olan kuruluşun başkanı Covas, aşının bu mutant türlere karşı nasıl etkili olduğuna dair detay vermedi.

Brezilya'nın Manaus şehrinde ortaya çıkan virüse karşı da CoronaVac adlı aşıyı deneyen Butantan Merkezinin Başkanı Covas, "Kısa zamanda sonuçları elde edeceğiz ve biz bunun görevini yerine getireceği konusunda çok pozitifiz" diye konuşu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol