birgün

14° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 27.01.2020 12:02

Brezilya'da sel ve heyelanlarda 46 kişi öldü

Brezilya'nın güneydoğusunda aşırı yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında 46 kişi hayatını kaybetti

Brezilya'da sel ve heyelanlarda 46 kişi öldü

Sivil Savunma yetkilileri, aşırı yağışların etkili olduğu Minas Gerais eyaletinde devam eden şiddetli fırtınalarla ilgili uyarıda bulundu.Yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında Minas Gerais'te 37 ve Espirito Santo'da 9 kişi olmak üzere toplam 46 kişi yaşamını yitirdi.

Bölgede evlerinden tahliye edilenlerin sayısı yaklaşık 20 bine yükseldi, 28 kişinin kayıp olduğu bildirildi. Minas Gerais eyaletindeki 47 şehirde acil durum ve afette yaşamını yitirenler için 3 gün yas ilan edildi.

brezilya-da-sel-ve-heyelanlarda-46-kisi-oldu-680200-1.

AA'nın haberine göre, eyalet başkenti Belo Horizonte, son 110 yılın en büyük yağışıyla karşı karşıya kalırken, kente 24 saatte metrekareye 171 milimetre yağış düştüğü vurgulandı.Minas Gerais'in yanı sıra Rio de Janeiro ve Sao Paulo dahil Brezilya'nın diğer bölgelerinde yağışların etkisini sürdüreceği bildirildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız