birgün

29° AZ BULUTLU

Brezilyalı futbolcu Robinho için ‘yakalama emri’ talebi

Milano Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkında bir kadına yönelik toplu cinsel saldırı suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunan Brezilyalı futbolcu Robinho için uluslararası yakalama kararı çıkartmak amacıyla Adalet Bakanlığı'na başvuruda bulundu.

SPOR 15.02.2022 16:09
Brezilyalı futbolcu Robinho için ‘yakalama emri’ talebi
Abone Ol google-news

İtalya'da hakkında bir kadına yönelik toplu cinsel saldırı nedeniyle kesinleşmiş mahkumiyet kararı bulunan Brezilyalı futbolcu Robinho için Milano Cumhuriyet Başsavcılığı, uluslararası yakalama kararı çıkartmak için İtalya Adalet Bakanlığı’na başvurdu.

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, Milano Cumhuriyet Başsavcılığı, bu ülkede top koşturduğu dönemde bir kadına yönelik taciz suçlamasından hakkında Yargıtay tarafından da onaylanmış 9 yıl hapis cezası bulunan Robinho için harekete geçti.

Savcılık, Robinho hakkında iade talebi oluşturulması ve uluslararası yakalama emri çıkartılmasına ilişkin gerekli işlemleri tamamlaması için dosyayı Adalet Bakanlığı’na gönderdi.

Kariyerine ülkesinin Santos takımında başlayan ve bir dönem kendisi için yüksek bonservis bedelleri ödenen Robinho, Real Madrid, Manchester City, Milan, Guangzhou Evergrande ve Atletico Mineiro takımlarının formasını giymişti.

Robinho bir dönem Türkiye’ye de gelmiş, Sivasspor ve Medipol Başakşehir’de oynamıştı.

NE OLMUŞTU?

Robinho, 2013 yılında İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Milan’da forma giydiği dönemde, Milano'da bir gece kulübünde bir kadına yönelik toplu cinsel saldırıya karıştığı gerekçesiyle Kasım 2017'de 9 yıl hapis cezası aldı.

İkinci derece mahkeme olan Milano Temyiz Mahkemesi de Aralık 2020'de, son olarak Yargıtay da Ocak 2022'de bu cezayı onadı.

Asıl adı Robson de Souza olan 37 yaşındaki futbolcu, son olarak ülkesinde yine Santos takımına dönmüş ancak Milano'daki bu davayla ilgili hakkında çıkan iddialardan ötürü kadro dışı bırakılmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol