birgün

14° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 28.03.2020 23:23

Britanya'dan Koronavirüs açıklaması: Ölü sayısını 20 binin altında tutarsak iyi bir sonuç olur

Britanya Ulusal Tıp Direktörü koronavirüse dair yaptığı açıklamada “toplam ölü sayısının 20 binin altında olmasının ülke için 'iyi bir sonuç' olacağını” ifade etti

Britanya'dan Koronavirüs açıklaması: Ölü sayısını 20 binin altında tutarsak iyi bir sonuç olur

Britanya Ulusal Tıp Direktörü Profesör Stephen Powis, ülkede hızla yayılan Koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama yaptı. Powis yoğun bakım kapasitesinin yetersiz olduğunu belirterek, Britanya'da virüs nedeniyle toplam ölü sayısının 20 binin altında olmasının ülke için 'iyi bir sonuç' olacağını ifade etti.

Stephen Powis, ülkedeki etkinlik mekanlarının yoğun bakım yerlerine ve morga dönüştürülebileceğini belirtti. Virüsten er ya da geç kurtulacaklarını söyleyen Powis, Britanya'da ölenlerin sayısının 20 binin altında olmasının ‘iyi bir sonuç’ olabileceğini ifade etti.

Britanya'da son 24 saat içinde 260 kişi hayatını kaybetti. Ülkede ölü sayısı 1019 olurken, karantinaya alınan vaka sayısı 14 bin 543'ten 17 bin 89'a yükseldi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız