birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

BTK, Twitter'ın reklam yasağını kaldırdı

BTK, Twitter Inc'in (Periscope/Scope) temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmesi nedeniyle reklam yasağını kaldırma kararı aldı.

TEKNOLOJİ 28.12.2021 17:09
BTK, Twitter'ın reklam yasağını kaldırdı
Abone Ol google-news

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK), 'Twitter Inc. (Periscope/Scope) Adlı Sosyal Ağ Sağlayıcıya Reklam Verilmesinin Yasaklanması Kararının Kaldırılmasına İlişkin Başkan Kararı' Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Twitter Inc. (Periscope/Scope) adlı sosyal ağ sağlayıcının, '5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'un temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmesi nedeniyle 15 Ocak 2021 tarihli reklam yasağı kararının kaldırılmasına karar verildi.

Reklam yasağının kaldırılmasına ilişkin kıarar, 22 Aralık’ta alındı ve bugünkü Resmi Gazete’de yayınlamdı.

Karar şöyle:

"Twitter Inc. (Periscope/Scope) adlı sosyal ağ sağlayıcının 4/5/2007 tarihli ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'un ek 4’üncü maddesinin birinci fıkrasında düzenlenen temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmesi nedeniyle 15.01.2021 tarihli ve 3769 sayılı reklam yasağı kararının kaldırılmasına karar verilmiştir."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun