birgün

26° AZ BULUTLU

Bu bir İçişleri Bakanı paylaşımı: İddialara hakaretle karşılık verdi

AKP'lilerin, 'Bir kaçış planının anotomisi'ni açıklayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan açıklamaları sürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, fotoşoplanmış bir Kılıçdaroğlu fotoğrafını paylaştı, CHP Lideri'nin 'Yalancı' ifadeleriyle hedef aldı.

SİYASET 25.05.2022 14:21
Bu bir İçişleri Bakanı paylaşımı: İddialara hakaretle karşılık verdi
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TÜRGEV ve Ensar vakıfları aracılığı ile 1 milyar liranın ABD'deki paralel bir vakfa transfer edildiğini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu fotoşoplanmış bir fotoğrafla hedef aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün 'bir kaçış planının anotomisi'ni açıklamıştı. Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vakıf süsü verilmiş paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktardığını iddia etmişti. CHP Lideri, TÜRGEV ve Ensar vakıfları aracılığı ile 1 milyar liranın ABD'deki paralel bir vakfa transfer edildiğini söylemişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Lideri'nin açıklamalarına Twitter hesabından fotoşoplanmış bir Kılıçdaroğlu fotoğrafını paylaşarak yanıt verdi. İçişleri Bakanı, Kılıçdaroğlu'nu "Yalancı" diyerek hedef aldı.

Soylu'nun paylaşımı şöyle:

CHP'DEN YANIT GELDİ

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Süleyman Soylu'nun paylaşımına yanıt verdi.

Soylu fotoğrafı paylaşan Özkan, "Sana hangi birini yazsak diğerinin hatrı kalır, halkımız boşluğu doldursun..." ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol