birgün

23° AÇIK

SİYASET 18.05.2020 00:29

"Bu çırpınışların seni FETÖ parselciliğinden kurtarmaz"

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) eski Başkanı Melih Gökçek’in Hacı Bayram-ı Veli Türbesi önündeki görüntüyle yeni Başkan Mansur Yavaş’ı hedef alarak yaptığı paylaşıma ilişkin ABB Basın Yayın Genel Koordinatörü Volkan Gültekin’den açıklama geldi: “Bu çırpınışların ne seni FETÖ parselciliğinden ne de geçmişte yaptıklarını temizlemekten kurtaramaz”

"Bu çırpınışların seni FETÖ parselciliğinden kurtarmaz"

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından el çektirilen Melih Gökçek, Hacı Bayram-ı Veli türbesi önünde motosikletle drift yapıldığı görüntüleri paylaşarak, ABB Başkanı Mansur Yavaşı hedef aldı. Gökçek yaptığı paylaşımda, Mansur Yavaş bu Hacı Bayram-ı Veli hazretlerinin önünde yaptığınız resmen Müslümanlara yapılan saygısızlıktır” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan ABB Basın Yayın Genel Koordinatörü Volkan Gültekin, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kent Konseyi’nin yaptığı film için kentin sembol noktalarında çekimler yapılmıştır. Ankara sporcularının yer aldığı çekimlerde motosiklet sporcularının Hacı Bayram Veli Türbesi’nin önünden Türk Bayrağımız ile geçmesi planlanmıştır. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairemiz tarafından paylaşılan görüntülerdeki çekimin yapılması için yazılı/sözlü hiçbir talimat verilmemiştir. Kent Konseyi’nden edindiğimiz bilgiye göre çekim planında böyle bir akış da yer almamıştır” dedi.

“ŞİMDİ GELELİM TROLBAŞINA”

Melih Gökçek için ‘trolbaşı’ ifadelerini kullanan Gültekin, “Şimdi gelelim, Belediyemiz ile hiçbir ilgisi ve talimat olmayan bu çekimler hakkında yayınlar yapan ve Başkanımız ve Belediyemiz ile bu görüntüleri ilişkilendirip kendine hayasızca siyasi çıkar sağlamak isteyen trolbaşına. Defalarca söyledik ama vazgeçmiyorsun. Bu çırpınışların ne seni FETÖ parselciliğinden ne de geçmişte yaptıklarını temizlemekten kurtaramaz. 23,5 yıl yönettiğin kentte gazinoların, pavyonların çevrelemesine göz yumduğun bu manevi huzurda bıçak kemiğe dayanınca yenileme çalışması yaptın. Yenileme çalışmasında Hacı Bayram’a çarşı kurdun” dedi.

“MANEVİ DEĞERLERİ AYAKLAR ALTINA ALAN SENSİN”

Açıklamalarının devamında Gültekin, “Eşinin adının baş harflerini bu türbenin kapısındaki topuzlarına demir şebeke yaptırdığı gerekçesiyle işlettin. Manevi değerleri ayaklar altına alan tek kişi varsa o da sensin. Şimdi kalkıp dinimiz üzerinden iftira ve çamur siyaseti yapıyorsun. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tüm resmi birimleri ve Başkanımız, bu kentteki manevi değerlerimizin de geçmişe yönelik tahribatlarını giderecek ve hak ettiği değerlere kavuşturacak tek merciidir. Büyükşehir Belediyemiz, şahsım ve Başkanımız ile hiçbir ilgisi bulunmayan bu görüntüler hakkında yaptığınız bu rezil iftiraların hesabını da er ya da geç Yüce Türk adaleti önünde vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız