birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

Buca’nın eski köşkünde yeni sanatçılar yetişiyor

BİRGÜN EGE 30.07.2021 10:09
Buca’nın eski köşkünde yeni sanatçılar yetişiyor
Abone Ol google-news

BirGün/EGE

Buca Belediyesi, yaz tatilini verimli değerlendirmek isteyen çocuk ve gençlere çok anlamlı bir olanak sunuyor. Belediye ilçe genelinde açılan meslek edindirme ve hobi kursları kapsamındaki müzik ve satranç eğitimlerini Hacı Davut Fargoh Malikânesi olarak bilinen Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde (BBKSM) başlattı.

Tarihi köşkte Buca Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından kurslara başlayan 7-14 yaş arası çocuklar, bağlama, gitar, keman, piyano ve satranç öğrenmeye başladı. Covid-19 tedbirleri gereği kısıtlı katılımla gerçekleştirilen kurslarda toplamda 197 kursiyer sanatla buluştu.

Gençleri ve çocukları küçük yaşlardan başlayarak sanat, spor ve bilime yönlendirmeyi toplumsal bir sorumluluk olarak gören belediyenin kursları kayıt aşamasından itibaren yoğun ilgi gördü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol