birgün

29° AÇIK

BİRGÜN EGE 09.11.2019 14:37

Buğra Gökçe: 2022 yılında metromuzu İzmirlilerin hizmetine sunmayı hedefliyoruz

Buğra Gökçe: 2022 yılında metromuzu İzmirlilerin hizmetine sunmayı hedefliyoruz

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Fahrettin Altay ile Narlıdere arasındaki metro hattında ilk iki istasyon birbirine bağlandı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe çalışmalara ilişkin, "Bugün itibariyle bu 14 kilometrenin yaklaşık 4 kilometresini tamamlamış oluyoruz. Bir aksilik olmazsa 2022 yılında metromuzu İzmirlilerin hizmetine sunmayı hedefliyoruz" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2018 Haziran ayında temelini attığı Narlıdere Metrosu'nun yapımına devam ediyor.

Fahrettin Altay-Narlıdere hattındaki yedi istasyonda birden çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balçova İstasyonu ile Çağdaş İstasyonu arasındaki 860 metrelik mesafeyi tünel açma makinesi (TBM) ile aşarak iki istasyonu birbirine bağladı.

“Dev köstebek” diye de adlandırılan TBM’nin iki istasyonu birleştiren tüneldeki son çalışması İzmir Büyükşehir Belediyesi ve metro inşaatında çalışanlar tarafından sevinçle karşılandı. TBM’nin tünelden çıkışını izleyenler arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, Genel Sekreter Yardımcı Eser Atak ile Banliyö ve Raylı Sistem Yatırımları Dairesi Başkanı Mehmet Ergenekon da vardı.

"4 KİLOMETRESİ TAMAMLANDI"

Projeye ilişkin bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, "Narlıdere Metrosu 7.2 km. uzunluğunda. Fahrettin Altay istasyonumuzu Narlıdere’ye bağlayacak. Çift tüp tünel olarak yapıyoruz ve ortalama tünel uzunluğumuz 14 km. Bugün itibariyle bu 14 kilometrenin yaklaşık 4 kilometresini tamamlamış oluyoruz. Bir aksilik olmazsa 2022 yılında metromuzu İzmirlilerin hizmetine sunmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız