birgün

15° AZ BULUTLU

GÜNCEL 29.09.2021 01:01

Buğra Kavuncu’dan tahliye açıklaması: Davamın her zaman takipçisi olacağım

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya, Halk TV stüdyolarının bulunduğu binanın önünde yumrukla saldıran tutuklu sanık bugün tahliye edildi.

Buğra Kavuncu’dan tahliye açıklaması: Davamın her zaman takipçisi olacağım

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, kendisine yumruklu saldırıda bulunan kişinin serbest bırakılmasının ardından paylaştığı mesajda, "Ben davamın her zaman takipçisi olacağım. Ülkemin karanlık pusulara, tehditlere, saldırılara teslim olmaması için elimden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğim" dedi.

Daha öncesinde Halk TV programcısı Levent Gültekin’e de Bakırköy’de kalabalık bir grup saldırmış, saldırı sonrası kimse tutuklanmamıştı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a 15 Ocak’ta da Ankara’da evinden çıkıp otomobiline bineceği sırada arkasından gelen bir grup sopayla saldırmıştı. Saldırgan 5 kişi tutuklanmalarının ardından 12 Şubat tarihinde serbest bırakılmıştı.

Türkiye Komünist Partisi’nin 12 Eylül’de Kartal’da düzenlediği miting esnasında sanatçı Orhan Aydın’a yönelik bir saldırı gerçekleşmişti. Kartal Emniyeti tarafından ifadesi alındıktan sonra saldırgan serbest bırakılmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol