birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.05.2019 17:01

Bulanık’tan sonra Cizre: Belediyenin borç pankartına müdahale

Cizre Kaymakamlığı, kayyum döneminde kalan borçlar ve devredilen taşınmazların listesinin yer aldığı pankartın belediye binasından indirilmesini istedi. Önceki gün de kaymakamının talimatıyla Bulanık belediyesine asılan borç listesi indirilmişti. Mezopotamya Ajansı‘nın haberine göre, 31 Mart yerel seçimlerinde kayyum yönetimindeki belediyeyi rekor bir oy oranıyla kazanan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eş başkanları Mehmet Zırığ ve Berivan Kutlu, […]

Bulanık’tan sonra Cizre: Belediyenin borç pankartına müdahale

Cizre Kaymakamlığı, kayyum döneminde kalan borçlar ve devredilen taşınmazların listesinin yer aldığı pankartın belediye binasından indirilmesini istedi. Önceki gün de kaymakamının talimatıyla Bulanık belediyesine asılan borç listesi indirilmişti.

Mezopotamya Ajansı‘nın haberine göre, 31 Mart yerel seçimlerinde kayyum yönetimindeki belediyeyi rekor bir oy oranıyla kazanan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eş başkanları Mehmet Zırığ ve Berivan Kutlu, belediyenin borçları ve devredilen taşınmazlarının listesinin yer aldığı afişleri bir süre önce belediye binasına asmıştı.

Söz konusu afişlerde, 220 milyon 793 bin TL borç ile taşınmazların nerelere devredildiklerine dair ayrıntılara yer verilmişti.

İlçe Kaymakamlığı, belediyeyi arayarak, kayyum döneminden kalan borçların afişlerinin binadan indirilmesini istedi.

Kaymakamlığın, belediye yetkililerine, afişlerin indirilmemesi durumunda polislerin yazılı tebligatla afişleri indireceğini ilettiği öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol