İç siyasete ilişkin değerlendirmelerde bulunan AKP’li Bülent Turan, 6’lı masayı hedef aldı. 6’lı masanın çalışmalarının seçmende karşılığı olmadığını iddia eden Turan, “AK Parti'den kopup giden zavallılar için bir ara seçmenler 'Acaba bunlar kim?' diye baktılar" dedi. Turan ayrıca CHP’de oy artışı yaşanmadığını iddia etti.

Bülent Turan'ın hedefinde 6'lı masa var: AK Parti'den kopan zavallılar için "acaba bunlar kim?" diye baktılar
Fotoğraf: AA

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, 6'lı masanın seçmende herhangi bir karşılığı olmadığını savundu, " Şu an CHP'de, iddialıyım, bir gram oy artışı yok. AK Parti'den kopup giden zavallılar için bir ara seçmenler 'Acaba bunlar kim?' diye baktılar" ifadelerini kullandı.

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde konuşan Turan, iç siyasete ilişkin değerlendirmelerde bulundu:

6’lı masanın genel başkanlarının toplantılarına değinen Turan, "Daha çok gelsinler, daha çok konuşsunlar. Biz partilerin bir araya gelmesinden rahatsız olmayız. Hele ki böyle siyaset bilmez, dedikodudan, polemikten başka bir şey üretmez insanların bir araya gelmesi, bizim farkımızı ortaya çıkaracağı için çok daha mutlu oluruz" diye konuştu.

‘CHP'DE BİR GRAM OY ARTIŞI YOK’

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) oy artışı olmadığını iddia eden Turan, şunları kaydetti:

"Toplantılarına baktığımızda, Çanakkale'ye ilişkin bir somut adım var mı? Ülke dertlerine ilişkin çözüm önerisi var mı? Türkiye’nin muhabbetine, Çanakkale'nin beraberliğine bir vurgu var mı? Hiçbiri yok. Bunların hangi karakterde olduğunu, hangi utanmazlıkta olduğunu göstermek aslında bizim görevimiz ama buna gerek kalmadan kendileri göstermiş oluyorlar. Bu 6'lı masanın sohbetlerinin hiçbir karşılığı olmadığını düşünüyorum. Kendi dertlerine yansınlar. Şu an CHP'de, iddialıyım, bir gram oy artışı yok. AK Parti'den kopup giden zavallılar için bir ara seçmenler 'Acaba bunlar kim?' diye baktılar. Gördüler ki CHP'nin taklidi olmuşlar, 'Zaten CHP var bunlara gerek kalmaz' diye düşündüler. Zaten kendi aralarındaki sohbetlerde, 'Bu dönem bizden bir şey olmaz ama ileride Allah kerim' dediklerini duyuyoruz."

Turan’ın açıklamalarına rağmen seçim anketleri Cumhur İttifakı’ndaki oy kaybını gözler önüne seriyor. MAK Danışmanlık Araştırma'nın 1 yıllık anketlerinin sonuçlarında, Cumhur İttifakı'nın oy oranının yaklaşık 9 puan azaldığı, Millet İttifakı’nın ise oy oranını yüzde 51,3 yükselttiği görülmüştü.

AA