birgün

17° AÇIK

ÇEVRE 28.07.2020 23:25

Bulgaristan’da Meriç Nehri’nden su içen ineklerin öldüğü iddia edildi

Bulgaristan'da Meriç Nehri'nin suyundan içen ineklerin öldüğü iddiası üzerine nehrin Türkiye tarafından da tedbiren numune alındı.

Bulgaristan’da Meriç Nehri’nden su içen ineklerin öldüğü iddia edildi

Bulgaristan’ın Türkiye sınırına yakın bölgesi olan Dimitrovgrad şehrinde bulunan bir çiftlikle Meriç Nehri’nden su içen ineklerin öldüğü iddiası üzerine, Edirne Valiliği koordinasyonunda, DSİ, AFAD, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince, nehrin farklı noktalarından su numuneleri alındı.

İHA’da yer alan habere göre, Bulgaristan'ın Türkiye sınırına yakın bölgesi olan Dimitrovgrad şehrinde bir çiftlikle bulunan 29 inek, çiftlik sahibi kadının iddiasına göre, son kez Meriç Nehri’nden su içti ve ardından öldüler.

TÜRKİYE'DE DE FARKLI NOKTALARDAN NUMUNE ALINDI

İddialar ve sosyal medya paylaşımlarının ardından Edirne Valiliği koordinasyonunda DSİ, AFAD, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Meriç Nehri’nin farklı noktalarından tedbir amaçlı su numuneleri aldı. İncelemelerin kısa süre sonra basın ve kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.

bulgaristan-da-meric-nehri-nden-su-icen-ineklerin-oldugu-iddia-edildi-762013-1.
Fotoğraf: Anadolu Ajansı

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol