birgün

26° AZ BULUTLU

ÇEVRE 28.07.2020 23:25

Bulgaristan’da Meriç Nehri’nden su içen ineklerin öldüğü iddia edildi

Bulgaristan'da Meriç Nehri'nin suyundan içen ineklerin öldüğü iddiası üzerine nehrin Türkiye tarafından da tedbiren numune alındı.

Bulgaristan’da Meriç Nehri’nden su içen ineklerin öldüğü iddia edildi

Bulgaristan’ın Türkiye sınırına yakın bölgesi olan Dimitrovgrad şehrinde bulunan bir çiftlikle Meriç Nehri’nden su içen ineklerin öldüğü iddiası üzerine, Edirne Valiliği koordinasyonunda, DSİ, AFAD, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince, nehrin farklı noktalarından su numuneleri alındı.

İHA’da yer alan habere göre, Bulgaristan'ın Türkiye sınırına yakın bölgesi olan Dimitrovgrad şehrinde bir çiftlikle bulunan 29 inek, çiftlik sahibi kadının iddiasına göre, son kez Meriç Nehri’nden su içti ve ardından öldüler.

TÜRKİYE'DE DE FARKLI NOKTALARDAN NUMUNE ALINDI

İddialar ve sosyal medya paylaşımlarının ardından Edirne Valiliği koordinasyonunda DSİ, AFAD, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Meriç Nehri’nin farklı noktalarından tedbir amaçlı su numuneleri aldı. İncelemelerin kısa süre sonra basın ve kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.

bulgaristan-da-meric-nehri-nden-su-icen-ineklerin-oldugu-iddia-edildi-762013-1.
Fotoğraf: Anadolu Ajansı

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız