birgün

20° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 15.10.2016 09:06

Bunlara laf edilmez

Zekeriya Öz’e kendi zırhlı arabasını tahsis eden, “ben bu davaların (Ergenekon vb…) savcısıyım” diyen ‘FETÖ’cülükten yargılanmadıkça Türkiye’deki devlet hiç kimseyi yargılayamaz. 15 Temmuz,bir tertiptr: Kanmayalım. Ben diyorum ki, insanları dini, mezhebi, kavimsel mensubiyeti veya cinsiyeti üzerinden ayırıma tabi tutan, aşağılayan, suçlayan, nefret objesi olarak hedef gösteren alçaktır, canidir ve de her şeyden önce edepsiz ve terbiyesizdir, asgari aile terbiyesinden yoksundur: Savcı hakkımda dava açtırtıyor, Cumhurbaşkanı’ na hakaret ediyorum diye. Yarası olan gocunur. Adalet Bakanı’ymış. O insan diyor ki, “Ortada fiili durum var”: Anayasal düzenin doğrudan doğruya ihlal, tebdil ve tağyir; yani, aslında idamlık suç ve de ‘adam’ bakan, hem de Adalet Bakanı. Ve de bu insanlarla ‘anayasa’ görüşmeleri yapılıyor. Gelip evine işeyenle, umumi tuvaleti nereye yaptıralım diye konuşmak gibisinden bir gerzeklik ve ferasetsizlik. Biz insanız, onlar Berkin’in annesini yuhalattıranlar: Onlarla ne kadar istersek isteyelim, konuşamayız; zira onların ağzından söz değil, ancak ses, yani ‘nida’ çıkar bütün diğer memeli canlıların ağzından çıkanlar misali. Haydi canlı, bu tespitim için de dava aç hakkımda.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız