birgün

16° AÇIK

Burak Başlılar'ın bir FETÖ soruşturmasının daha kapatıldığı ortaya çıktı

Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in FETÖ borsasının kurucularından olduğunu iddia ettiği Burak Başlılar hakkında iki ayrı soruşturma açıldığı ama iki soruşturmanın da savcıların “Kovuşturmaya yer yoktur” kararıyla kapatıldığı açığa çıktı.

GÜNCEL 30.06.2021 18:46
Burak Başlılar'ın bir FETÖ soruşturmasının daha kapatıldığı ortaya çıktı
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in “FETÖ’nün prenslerinden” dediği ve FETÖ borsasının kurucularından olduğunu iddia ettiği Burak Başlılar hakkında hem 2016 yılında hem de 2019 yılında FETÖ’den soruşturma açıldı. Ancak, açılan iki soruşturmanın da savcıların kovuşturmaya yer yoktur kararıyla kapatıldığı ortaya çıktı.

BirGün’ün edindiği bilgilere göre ise Burak Başlılar hakkında 2015 yılında “Terörizmin Finansmanın Önlenmesi Hakkındaki Kanununa muhalefet ve silahlı terör örgütüne üye olma” iddiasıyla soruşturma açıldı. Açılan soruşturmada Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Önelge tarafından 2016 yılında kovuşturmaya yer yoktur kararı verilerek kapatıldı.

SAVCI BAŞKA, KARAR AYNI

Başlılar hakkında 2017 yılında FEÖT\PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir soruşturma daha açıldı. Ancak bu soruşturma da 2019 yılında Cumhuriyet Savcısı Muhammet Akcaer tarafından “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı verilerek kapatıldı.

Sedat Peker, EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu ile Burak Başlılar hakkında “FETÖ borsası” oluşturduklarını ve Başlılar'ın itirafçı yapılarak hakkındaki FETÖ soruşturulmasının takipsizlik kararıyla kapatıldığını iddia etti.

burak-baslilar-in-bir-feto-sorusturmasinin-daha-kapatildigi-ortaya-cikti-893774-1.burak-baslilar-in-bir-feto-sorusturmasinin-daha-kapatildigi-ortaya-cikti-893775-1.burak-baslilar-in-bir-feto-sorusturmasinin-daha-kapatildigi-ortaya-cikti-893777-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol